Persze, azt tudod, hogy sokszor. Mert mindig a zsebedben vagy az asztalodon van, ha nem csörren, akkor is ránézel, hogy jött-e valami üzenet, mi újság a fészbukon, ki mit lőtt fel az instára. Unalomból előveszed sorban állás közben, az orvosra várva, a metrón, a buszon, a villamoson és este is, tévézés helyett. Nézz magadba: Te is addiktív vagy.
És most jönnek a tények. A Dscout kutatásai szerint a heavy userek naponta 5.427-szer érnek a mobiljukhoz. Ha nem ebbe a kategóriába sorolod magad, akkor se dőlj hátra, mert a szám akkor is óriási.
2.617. Igen, kétezerhatszáz-tizenhét alkalommal érinted meg a telódat naponta. Nem hiszed? Akkor számolj utána!
Az említett cég közel egy héten keresztül vizsgálta a véletlenszerűen kiválasztott Androidos felhasználókat egy, a telefonjukba épített speciális szoftwer segítségével. A szoftver minden egyes képernyőérintést számolt. Ennek alapján egy átlagos okostelefon tulajdonos évente kábé egymilliószor nyomja meg telója érintőképernyőjét. Hogy ez sok vagy kevés? Mindenki döntse el maga.
A vizsgálat azt is rögzítette, hogy az átlagos felhasználók előnyben részesítik a gyors, néhány másodperces rápillantásokat, így naponta összesen 145 percet töltenek el a teló használatával. Az addiktívabbaknál ez a szám jelentősen magasabb, napi 225 perc.
Ami a legfurcsább: legtöbben éjszaka is csekkolnak. A felmérés szerint a használók közel 90%-a éjfél és hajnali öt között legalább egyszer rápillant a képernyőre, miért is? Talán a pontos időt megnézni...
Amikor a vizsgálati alanyokat szembesítették a számokkal, sokan meglepődtek. Legtöbbjük jócskán alábecsülte az érintések számát. Hogy ez az egész miért érdekes? Mert rámutat arra, hogy a figyelmünk mennyire szóródik az okostelefonok használatával. Nemcsak sokszor, de sokfélét is csinálunk egyszerre, az elmélyült, huzamosan csak egyetlen irányba figyelő tevékenységek száma hatványozottan csökkent az okostelefonok használatával.
Forrás: vigyazoszemek.blog.hu