
A tárca a járványhelyzet romlásával számol, október végére napi 2 500-3 000 új fertőzöttet várnak. Október végéig a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma 1600-ra emelkedhet, miután napi 150, 200 fertőzöttet kell majd felvenni az osztályokra.
Jelenleg naponta átlagosan 100 beteg kerül felvételre a szlovákiai kórházakba
– mondta a miniszter, hozzátéve, hogy az országon belül nagy regionális eltérések tapasztalhatók.
Október hónapban 450-550 áldozatot szedhet a járvány, ami a tavalyi évhez képest
10 százalékkal magasabb érték.
Lengvarský nem zárta ki, hogy a közelgő kegyeleti ünnepekre szigorítani fogják a járványügyi szabályokat, azt viszont elképzelhetetlennek tartja, hogy korlátoznák az utazásokat.
A tárcavezető fokozott óvatosságra szólította fel az embereket.
ma7
Ezt már olvasta?
Közösségépítő háttéremberek elismerése – Hatodik alkalommal kerül kiírásra a Pogány Erzsébet-díj
A Szövetség a Közös Célokért társulás 2021-ben hozta...
Nemzetközi kutyavezetők találkozója csütörtökön és pénteken – helikopteres gyakorlat is lesz
Május 28-án és 29-én ismét Dunaszerdahely ad otthont a...