A 2015-ös iskolarekonstrukció során az épület belterében új, fehér falfelületek keletkeztek, amelyek fokozatosan tartalommal teltek meg, a „Minden, ami Dunaszerdahely, minden, ami Csallóköz, minden, ami magyarság" gondolat szellemében. Június 8-án, vagyis Szabó Gyula születésnapján pedig megtartották a folyosók névadóját, amelyre a város vezetőin, képviselőin és a városi hivatal alkalmazottain túl eljött Szabó Haltemberger Kinga is, Szabó Gyula özvegye Losoncról, ahol a művész is élt.
Az ünnepélyes névadón előbb az iskolai diákjainak énekes műsora szórakoztatta a jelenlévőket, majd Nagy Árpád igazgató vázolta az ünnepi pillanatok hátterét. Idén ugyanis nem csupán a művész születésének 110. évfordulóját ünnepeljük, hanem halálának 45. jubileumára is emlékezünk, s épp 15 éve vette fel a dunaszerdahelyi alapiskola a kiváló felvidéki festő, grafikus nevét. Egyúttal elmondta, hogyan is jutottak el a folyosók elnevezéséig, majd megkérte az özvegyet, hogy leplezze le az utolsó táblát, amely Szabó Gyula nevét viseli a földszinten. Ezt követően Szabó Haltemberger Kinga mondott köszönetet, hogy ilyen méltó módon őrzik férje emlékét, s Losoncba is invitálta a résztvevőket, ahol például ma egy futást szerveztek a helyi iskolásoknak azon a helyen, ahol a híres művész is naponta futott.
A beszédek sorát A. Szabó László alpolgármester zárta, aki a nevek fontosságát hangsúlyozta és örömét fejezte ki a remek kezdeményezéssel kapcsolatban. A közönség pedig mielőtt megtekintette volna a folyosókat, amelyek nem csak egy-egy tematika szerint kaptak nevet, hanem képekkel is mesélnek az adott témáról, városról, régióról, meghallgathatta Szabó Gyula egyik versét is.
Ezt már olvasta?
Mystery Skype – egy jópofa játékra hívják a dunaszerdahelyi iskolák osztályait a győriek
Az idei tanévben Győr újra elindítja a „Találd ki, hol...
Barista tanfolyammal bővítették szakmai tudásukat a diákok
A dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán...