
Az elmúlt időszakban újra megszaporodtak a telefonos csalók hívásai - írja a rendőrség közösségi oldalán.
Több olyan esetet jegyeztek fel, amikor a rendőrség nevében hívják fel - elsősorban az időseket -, hogy vigyázzon, mert életveszélyben van, gyorsan gyűjtse össze a pénzét és értékeit, a rendőrség hamarosan razziát tart nála.
Olyan is megtörtént - olvasható a bejegyzésben -, amikor azt mondják a csalók az idősebb embernek, hogy valamelyik családtagját tartóztatta le a rendőrség és csak óvadék ellenében engedik el.
A rendőrség nyomatékosan felhívja a lakosok figyelmét, hogy az idegentől érkező hasonló telefonhívást minél hamarább fejezze be, az esetet pedig jelentse a rendőrségnek, vagy kérje meg családtagját, hogy ő tegye ezt meg helyette.
Azt is tudni kell, hogy a rendőrség sosem jelenti be előre az esetleges készülő razziát.
Ha bármi hasonló hívást kap, azt jelentheti a rendőrség 158-as telefonvonalán, vagy amennyiben lehetősége van rá, üzenetet is küldhet a rendőrség közösségi oldalán keresztül.
Facebook / Polícia SR, -rovin-
Ezt már olvasta?
Közterületen szemetel? Nem tartja rendben a telkét? Fontos változások léptek életbe a szabálysértési törvényben
2026. július 15-én országosan hatályba lépett a...
Már megint elveszett a gyerek telefonja? Ne dőljön be az SMS-nek!
„Ez a gyerek mindig elveszíti a telefonját!” Ismerős,...