Felcsútra került a serleg, ötödik a DAC

Publikálva: 2018, július 31 - 07:47
A IV. MOL Kukkonia Cup győztese a Puskás Akadémia lett, a DAC két elsőség és a tavalyi negyedik hely után idén ötödikként zárt. Íme, a torna teljes eredménylistája.

MOL KUKKONIA CUP 2018 (2000-es születésű és fiatalabb korosztály)

4. nap, hétfő 2018.07.30.:

09:00 ó, helyosztó az 5. helyért: DAC-Austria Wien 3:1 (2:1), góllövők: László, Slebodník, Oroian - Edelhofer

09:00 ó, bronzmérkőzés: Olomouc-Osijek 4:0 (2:0), góllövők: Raab 2, Ždánský, Beňa

10:30 ó, döntő: Puskás Akadémia-Csíkszereda 0:0, büntetőkkel 5:3

(a mérkőzések játékideje 2x35 perc volt, a helyszín a MOL Akadémia)

6. FK Austria Wien

A DAC kerete: Gutič, Bénes, Bajnóczi - Magyar, Richnavský, Malý, Dolinský, Mišenko, Švihel, Nagy M., László, Hervay, Nagy L., Slebodník, Dibúz, Oroian, Kováč, Doktorík, Kelemen, Holík, Bari, Leginus. Vezetőedző Szijjártó László, segítője Gőgh Árpád, kapusedző Martin Matlák, csapatvezetők Hepner Jaroslav és Hepner Dávid, gyúró Ludik György.

„Örülünk a nemzetközi megmérettetésnek, mind a húsz mezőnyjátékos és a három kapusunk is elegendő játéklehetőséget kapott. Mindenkinek volt ideje megmutatkozni, most pedig következik a csiszolás időszaka. Nagy megterhelés után léptünk a tornába, így a technikai és taktikai mellett a srácok megmutatták a mentális oldalukat is. Ami a mérkőzéseket illeti, a Puskástól nagyon balszerencsés vereséget szenvedtünk. Négy kapufa után egy ellentámadásból kaptunk gólt, pár perccel a lefújás előtt. Az esszékiek ellen végig vezettünk, majd két perccel a vége előtt egy egyéni hiba - eladott labda középen - után az ellenfél kiegyenlített. A bécsi Austriát sikerült legyőzni, aminek nagyon örülünk. Az ellenfél labdabiztosabb volt, rajtunk látszott a fáradtság, de 3:1-es sikerrel zártunk. Pozitívum az is, hogy nincs sérültünk, így a holnapi pihenőnap után folytathatjuk a munkát, és teljes erővel készülhetünk a bajnokságra,” értékelte a tornát Szijjártó László, a DAC U19 vezetőedzője.