Back to top

Emberi kapcsolatok az online korban - Tari Annamária jövő héten városunkban

Publikálva: 2016, november 25 - 17:12
Az „Y generáció“, a „Z generáció“, „Ki a fontos: Én vagy Én?“ és a „Generációk online“ sikerkönyvek szerzője Dunaszerdahelyen tart előadást.

A budapesti klinikai pszichológus 2003 óta foglalkozik a 17-25 éves fiatalok lelki problémáival, az online tér által teremtett virtuális világ hatásaival a kapcsolatainkra, önértékelésünkre és lelki harmóniánkra. Tari Annamária rendszeresen publikál a Vasárnap családi magazin Lélek mellékletébe.

Mikor? 2016. december 1. (csütörtök) 19.00

Hol? Dunaszerdahely, Csaplár Benedek VMK (Bartók Béla Korzó)

Belépő: 9 eur

Jegyek megvásárolhatók a Városi Művelődési Központban és a Focus Music Shopban.

Bővebb információ telefonon a 031 590 08 13-as számon vagy  e-mailben az organizing [at] vmkds.sk címen lehet.

Miről fog szólni az előadás?

A XXI. század és az online tér, a tömegmédia és az általuk keltett érzelmek komoly befolyást gyakorolnak lelki folyamatainkra. Nagy kérdés, hogy a „relationshopping” korában hogyan lehet kialakítani a nyugalmat, a bizalmat és elkerülni a magányosság érzését... miközben rengetegen vesznek körül minket. Erről az új kihívásról, melyet a közösségi hálókkal keresztülszőtt világunk támaszt elénk, fog szólni az előadás.

Online boldogságparádé és mindennapos offline szorongások. Szelfik milliói, ahol a gyönyörű színterek puszta hátterekké laposodnak. Ez az új világunk, az Információs Kor. Megszoktuk és olykor talán még azt is hisszük, hogy értjük a működését. Zsebünkben az okostelefon, mindig elérhetőek vagyunk, de az X vagy Baby Boomer generáció tagjaiként csak használjuk őket, de nem általuk élünk.

Az Y és Z generáció tagjairól pedig hajlamosak vagyunk azt gondolni, nekik már sokkal könnyebb minden. De ez nincs így. Valójában sokkal nehezebb elindulniuk az életben és olyan párkapcsolatot kialakítaniuk, amelyben jól érzik magukat. Rengeteg ijesztő érzelem él bennük, és sokat rejtve tartanak. A bizonytalanság és az ebből eredő bizalmatlanság állandó lételemükké váltak. Ha segíteni akarunk, akkor meg kell érteni mindazt, amivel a digitális generációk szembenéznek. Ami nem feltétlenül az, amit mi képzelünk.

De hogyan érthetnénk meg a fiatalokat, saját magunkat?

Tari Annamária előadásából 2016. december 1-én Dunaszerdahelyen ez is kiderül.

Tari Annamáriáról

Klinikai pszichológus, pszichoterapeuta, szűkebb szakterülete a pszichoanalízis. Első diplomáját gyógypedagógusként szerezte, és a főiskola utolsó évében már felvételizett az ELTE-re, pszichológia szakra. Eleinte nehezen kezelhető gyerekekkel foglalkozott egy fiúnevelő otthonban, aztán intézetből kikerült gyerekek utógondozásával folytatta, majd öt évig volt fiatalkorú bűnelkövetők hivatásos pártfogó-felügyelője.

A médiaszereplést még a kilencvenes évek második felében kezdte, először az MTV Repeta című, délutáni középiskolás korosztálynak szóló magazinműsorába hívták rendszeresen tanácsot adni. Legtöbben az RTL Klub Reggeli című műsorából vagy a Viva zenei csatorna Intim szféra című műsorából ismerhetik; szerepelt a Magyar Rádió, a Klubrádió és a Radiocafé adásaiban is.

2003-ban jelent meg első könyve Intim szféra címmel, mely a 17-25 éves korosztály problematikájával foglalkozik, mely a hasonló című tévéműsor anyagából válogat.

További könyvei:

Y generáció

Z generáció

Ki a fontos: Én vagy Én?

Generációk online

Videók a YouTube-on:

Online gyerekek és offline szülők előadás

Veszélyes digitális világ

Örömkeresés az online térben

Ezt már olvasta?

Címkék: Tari Annamária
Cookies