
„Nagyon fontos megvizsgálni, hogyan csökkenthetjük saját energiafogyasztásunkat, hogyan lehetünk energiahatékonyabbak, mert ez nemcsak a természeti erőforrások, hanem a közpénzek megtakarítását is jelenti” – fejtette ki Čaputová, hozzátéve: ezáltal az Oroszországból származó fosszilis tüzelőanyag-importtól való függőség is csökkenthető.
A projekt célja, hogy további intézményeket sarkalljanak arra, hogy fenntartható módon újítsák fel, illetve tartsák karban az épületeiket.
Pavol Kukura, a Szlovák Zöld Építészeti Tanács (SKGBC) igazgatótanácsának elnöke elmondta: az elnöki zöld pecsétre pályázó épületeknek tíz kategóriában kell majd megfelelniük a különböző paramétereknek.
A pályázatokat egy szakmai zsűri fogja elbírálni. A legfőbb kritériumok, melyeket az értékelésnél figyelembe fognak venni, a fenntarthatóság, az egészséges beltéri környezet és a környezetre gyakorolt minimális negatív hatás lesznek.
A projekt előkészítésébe a Szlovákiai Városok és Falvak Társulása (ZMOS), valamint a Szlovákiai Városok Uniója (ÚMS) is bekapcsolódott.
A projekt támogatására a Szlovák Zöld Építészeti Tanács létrehozta a Fenntarthatósági Akadémiát. Ez utóbbi keretében több képzés és webinárium indul az elnöki zöld pecsétre pályázók részére. Bővebb tájékoztatás a projektről a www.zelenapecat.sk weboldalon található.
(TASR/Felvidék.ma)
Ezt már olvasta?

Rendőrség: 572 ezer eurót csaltak ki idősektől az idei első negyedévben
Az első negyedévben 47 olyan csalási ügyről van tudomása ...

Útlezárások a labdarúgó-mérkőzés idején – május 1.
Ezúton tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a 2025. május 1...