Bronzérmesek lettek a sportgimisek

Publikálva: 2016, május 17 - 06:29
Május 12-13-án Léván szervezték meg a középiskolák országos labdarúgó bajnokságát, amelyen a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium diákjai is kiválóan szerepeltek.

A nyolc csapatos tornán a csoportból továbbjutva 0-0 arányú döntetlent játszottak dunaszerdahelyiek az elődöntőben a besztercebányai csapattal szemben, de tizenegyesekkel a közép-szlovákiai fiatalok jutottak tovább a döntőbe. A harmadik helyért viszont győzni tudott a sportgimisek csapata, ekkor 2:1-re a nyitrai sportgimnázium csapatát múlták felül.

A harmadik helyen kívül a legjobb játékosnak járó díjat is a dunaszerdahelyiek hozták haza, Bujka Nikolast nyerte el az elismerést, aki 7 góljával csupán egy találattal maradt le a gólkirályi címről.