Az Újlóttal találkozik a DAC a Slovnaft Cup 2. fordulójában

Publikálva: 2021, augusztus 5 - 18:35
A hazai kupasorozat első találkozóját a negyedik ligás ellenfél otthonában abszolválja a DAC.

Az Újlót (Veľké Lovce) és az Érsekújvár szerdai összecsapásán dőlt el, kivel találkozunk a Slovnaft Cup 2021/22-es kiírásának 2. körében. A SZLSZ IV. ligájának a délkeleti csoportjában szereplő együttes a félidei szünetben 0:2-es hátrányban volt a járási székhely harmadik ligás gárdája ellen, ám a fordulást követően Gabriel Švec és Roman Sloboda találatai azt jelentették, hogy végül tizenegyespárbajban dőlt el a továbbjutó kiléte. A büntetőket a hazaiak rúgták jobban (3:2), így ők nyerték történetük első, Érsekújvár elleni összecsapását. Egyébként a sikerükről csak a párbaj hatodik sorozatában született döntés.

A TJ Újlót már az előselejtezőben pályára lépett a honi kupasorozatban, amikor is 2:0-ra győzött az V. ligás Komját (Komjatice) otthonában.

A Slovnaft Cup 2. fordulójának az Újlót – DAC 1904 mérkőzése a két klub közös megegyezése alapján augusztus 25-én, szerdán 17:00 órai kezdettel kerül megrendezésre. Célunk, hogy a szurkolók a hivatalos közvetítőknél (Huste, Futbalnet), esetlegesen a klub csatornáin élőben is megtekinthessék a találkozót.

A párharc továbbjutója a 3. fordulóban az Ekel – Révkomárom csapat győztesével mérkőzik meg. A továbbjutásunk esetén ismét idegenben lépnénk pályára.

A DAC versenyprogramja a következő három hétben:
Fortuna Liga, 3. forduló, 2021. augusztus 8., vasárnap, 20:00 óra: Szered-DAC (a Dajto élőben közvetíti)
Fortuna Liga, 4. forduló, 2021. augusztus 14., szombat, 18:00 óra: Szenice-DAC
Fortuna Liga, 5. forduló, 2021. augusztus 22., vasárnap, 20:00 óra: DAC-Trencsén (a Dajto élőben közvetíti)
Slovnaft Cup, 2. forduló, 2021. augusztus 25., szerda, 17:00 óra: Újlót-DAC