A Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola mellett működő Mille fiori Kamarazenekar nyitószámát követően Tilajčík Edit, a tárlatnyitó háziasszonya nagy szeretettel köszöntötte a megjelent vendégeket, a kiállító művészt, az érdeklődő közönséget, majd átadta a szót Simon Anikónak, a kiállítás kurátorának.
Hangácsi István nem ismeretlen a művészetkedvelő közönség előtt, hiszen különdíjas lett a Spektrum 2022-es évadában. Az akkori két díjazott alkotása a mostani kiállításon is látható - mondta el Simon Anikó.
A kurátor röviden ismertette a kiállító művész életútját, kiemelve azt, hogy választott technikája kezdetektől az olajfestés, majd amióta megismerkedett a lazúrozás technikával, kizárólag ezt használja.
A rövidebb-hosszabb kihagyásokkal már 43 éve festő Hangácsi István művészi létében az új technika használatával a téma is megváltozott,
„tájképek helyett az emberi alakok, utcarészletek, tükröződések ragadják meg figyelmét” – hangsúlyozta a kiállítás kurátora.
Simon Anikó fontosnak tartotta elmondani: mint a kiállítás festményein végigtekintve látható, Hangácsi István nem tékozolja el az Istentől kapott tehetségét, hanem mindannyiunk örömére alkot; majd megnyitó beszéde végén további jó egészséget, alkotókedvet és sok-sok sikeres kiállítást kívánt az Alsóláncról származó amatőr művésznek.
A megnyitó háziasszonya a köszöntő beszéd után Hangácsi Istvánt kérte fel szólásra.
A kiállító művész köszönetet mondott. Először is megköszönte a jó Istennek, hogy hagyta megélni, hogy újabb önálló kiállítása nyílhasson.
„Ha már a kezembe adta az ecsetet, akkor adott is teret ahhoz, hogy tudjak alkotni, és meg tudjam mutatni másoknak is.”
Megköszönte Nagy Ivánnak, a Csallóközi Múzeum igazgatójának, hogy felajánlotta a kiállítóteret, majd megköszönte drága feleségének, hogy mindenben támogatja, mert „ő a múzsám, a kritizálóm, a dicsérőm, a legjobb barátom” – tette hozzá.
Farkas Gábor, a Felvidéki Alkotók Egyesületének elnöke kiállítása apropóján emléklapot nyújtott át Hangácsi Istvánnak, majd elmondta, március folyamán kedves egyesületi taguk képkiállításának megnyitója alkalmából verspályázatot írtak ki. A beérkezett művek témájukban kapcsolódtak a kiállítás címéhez: Dolce Vita, ami magyarul annyit jelent, Édes élet. A pályázat első három helyezettjének versét felolvasva köszöntötték a kiállító művészt, aki meghatódva köszönte meg az egyesület kedves támogatását, amitől, mint mondta: a lelke még jobban szárnyal.
A tárlatnyitót ezúttal is a Mille fiori Kamarazenekar hangulatos zenei összeállítása zárta, majd Tilajčík Edit elmondta, jelen kiállítást az érdeklődők május 2-ig tekinthetik meg.
További képeinket tekintsék meg képgalériánkban.
Szöveg és kép: Rózsár Vince
Ezt már olvasta?
Megszállt múlt, megszállt hétköznapok – kommunista hálózatok Magyarországon és Csehszlovákiában
Itt az MCC új előadása: spiclik, besúgók és társutasok...