
A tájékoztatás szerint egyelőre még az igények és a küldendő kontingens nagyságának felmérése zajlik.
„Az európai szolidaritás követelménye, hogy gyorsan és bürokráciamentesen segítsünk. Ezért is vettünk át már korábban is intenzívosztályokon kezelt pácienseket Franciaországból, Olaszországból és Montenegróból. Az osztrák hadsereg (Bundesheer) most személyzettel fogja támogatni Szlovákiát”
– jelentette ki Sebastian Kurz osztrák kancellár.
Szlovákia jelenleg a koronavírus-járvány rendkívül erős második hullámával szembesül, s az összlakosságra számított halálos áldozatok számában az első helyre került a világon. A kórházak egyre inkább súlyos orvos- és nővérhiánnyal küzdenek.
Szakértők a szlovák ellátórendszer összeomlásának veszélyére figyelmeztetnek, miközben a vírus korábbinál jóval fertőzőbb, B.1.1.7 jelű brit variánsa adja a fertőzöttek túlnyomó többségét.
ma7 / mti
Ezt már olvasta?
Nagyszombat megye két pályázati felhívást is indított. Az önkormányzatok és szervezetek tevékenységeinek támogatására 600 ezer eurót különített el
Az önkormányzatok és a civil szervezetek tevékenységeinek...
Bekeményít a tél, éjszaka akár - 19 fokig is hűlhet a levegő
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) szerint...