
A mobilitáson számos érdekes program várta a diákokat és a pedagógusokat. A délelőtti aktivitások a jubiláló SÉF iskola programsorozatába épültek be. A korábban alapítványi fenntartású iskola idén ünnepli fennállásának negyedszázados évfordulóját.
Hétfőn olasz békefenntartó katonák tészta-különlegességeket mutattak be, melyeket kóstolni is lehetett. Ezt követően a balatonalmádi Csalló Pálinka manufaktúra termékeiről hallhattak a résztvevők egy tartalmas előadást. A kora esti programok kiemelt része a balatonfüredi Gyukli Pincészetben tett látogatás volt, ahol a borokat vegyszermentesen készítik, a boraik és szőlőmagtermékeik rendszeres ellenőrzés mellett „BIO” minősítéssel rendelkeznek. A pincészet udvarán található panorámateraszon borkóstolásra is van lehetőség, amelyhez borkorcsolyákat és házi készítésű finomságokat szolgál fel a házigazda.
Kedden a partnerintézményünkben a WizzAir pályaorientációs workshopon vettünk részt. A vendéglátó és idegenforgalmi szakmát tanuló diáklányaink örültek ennek a lehetőségnek, ahol szakmai tanácsokkal látták el őket. Köztesen az iskola tancukrászdájában előadás zajlott, ahol iskolánk szakács és cukrász tanulói zéró waste termékekkel és annak előállításával ismerkedhettek meg. Az előadó, „Enikővel MENTESEN“ gluténérzékenységére építette fel a munkásságát és az ebből fakadó problémák megoldását. A nap következő állomása a koktélok világába vezetett, ahol nemcsak az italok fajtáival ismerkedhettünk meg, hanem azok előállításával is. A délutáni program egy interaktív városnézés volt, a résztvevők megismerték az Óváros történelmi nevezetességeit egy városismereti mobilapplikációs játék segítségével.
Szerdán délelőtt is aktív programsorozatban részesültek a diákok, amely teljes egészében a gasztronómiára és az idegenforgalomra irányult. Zakar Zelinda tanárnő interaktív tanórát tartott, ahol Magyarország turisztikai gyöngyszemeit szemléltette. Ezután a tankonyhában a szakoktató diákjainkkal modern konyhatechnológiai eljárásokkal régi ételeket öltöztetett új köntösbe. A programpont következő állomása a barista bemutató volt, ahol ismert és új jellegű kávéspecialitások készítésével ismerkedhettek meg a résztvevők. A nap folyamán a „vakkóstolást“ is kipróbálhatták, ahol a magyar gasztronómia jellegzetes fűszereit és zöld fűszernövényeit kellett felismerni. A délutánt a csoportunk Balatonfüreden töltötte, ahol a Tagore sétányon csodálhattuk meg a tavaszi ébredező természet szépségeit. A következő célpont a Vivace Étterem volt, ahol az étterem tulajdonosa betekintést adott a „zero waste“ kapcsán. Ennek alapján a diákok megismerték, hogyan kell a fűszerpaprikát és a búzát hulladékmentesen feldolgozni.
Csütörtökön a SÉF iskola jubileumi gálaműsora és az utána következő állófogadás volt a központi program. Annak a modern, európai alapokra épült intézmény létrejöttének negyedszázados évfordulóját ünnepeltük, melyet 2000-ben a színvonalas külföldi szakképzésben szerzett tapasztalatok alapján Mayer Gyula alapított. Az iskola jelenleg a Veszprémi Szakképzési Centrum fenntartása alá tartozik, megyei és országos szinten is a legszínvonalasabb oktatási intézmények közé tartozik a vendéglátás és a turizmus terén. Testvériskolánkkal a közel 20 év alatt több pályázatot, versenyt, szakmai napot, külföldi szakképzési lehetőségeket szerveztünk és valósítottunk meg közösen az iskolák, a Rákóczi Szövetség, a Bethlen Gábor Alap és az Erasmus + programoknak köszönhetően.
A projekthét pincér futóversennyel ért véget, ahol diáklányaink kiemelt elismerésben részesültek, a „ Legelegánsabban öltözött pincér“ különdíjban. Az eredményhirdetés után az Erasmus+ projekthetünk befejezésével, élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodva indultunk útnak hazafelé.
Köszönjük a támogatást! Köszönjük Végh Dávidnak, a Séf iskola igazgatójának és Csizmazia Mária projektkoordinátornak a projekthét színvonalas szervezését és lebonyolítását.