
A későbbiekben az iskola két tanárának előadásában bio farmokról, a „juhtúró” mint bio alapanyag útjátról hallhattunk a farmtól a tányérig. A projekthét korábbi tervezetében farmlátogatások is szerepeltek, azonban a száj- és körömfájás okozta járvány miatti korlátozások ezt megakadályozták.
A két iskolából összeállt csapatra nagyon gazdag program várt. Az első nap lehetőségük volt a dunaszerdahelyi MOL Arénát közelebbről is megismerni, valamint egy nagyon érdekes tárlatvezetés résztvevőiként betekintést nyerhettek a Csallóközi Múzeumba.
Az Alacsony-Tátrában három csodás napot tölthetett el a csapat, szálláshelyük Vámos (Mýto pod Ďumbierom) turistaközpontjában volt. Látogatást tettek Detvára, az első juhtúrókészítő manufaktúra emlékházba, Vámoson egy BIO üzletben, több helyi termelő bio termékével (juhtúró, méz, dzsem, fűszerek, gyógyteák) ismerkedtek meg. Történelmi sétát tettek Selmecbányán, később a helyi bányamúzeumot is feltérképezték, majd ellátogattak a körmöcbányai pénzverdébe is. Besztercebánya szintén sok érdekességet tartogat az oda látogatók számára, csapatunk megtekintette a Szlovák Felkelés Múzeumát is.
A projekthét lezárására a csicsói Jolán Panzióban került sor, ahol a két intézmény diákjai és pedagógusai megvitatták a projekthét során szerzett tapasztalatokat és már az őszi közös gasztronómiai workshopokról is tanácskoztak.
Vízkeleti László igazgatóhelyettes
Ezt már olvasta?

Érzelmi intelligencia és generációs kérdések a májusi-júniusi Katedrában
Május 15-től ingyenesen elérhető a Katedra folyóirat 32....