Vitatható góllal nyert a Slovan a DAC ellen

Publikálva: 2018, szeptember 15 - 20:39
Elszenvedte idei első vereségét a csapat. Peter Hyballa első ízben kóstolt bele egy Slovan-DAC mérkőzés hangulatába, de sajnos keserű szájízzel zárta a rangadót. Kikaptunk ugyan, de emelt fővel várhatjuk a jövő heti újabb derbit, ezúttal a Spartak ellen.

A nemzetközi meccsek miatti szünet után igazi rangadóval folytatódott a bajnokság. Csapatunkból nyolc játékos is kapott válogatott meghívót, a többiek azonban az elmúlt két hétben sem lazsáltak, hiszen a Slovan elleni meccs felfokozott hangulata megköveteli a precíz felkészülést. Peter Hyballa a héten egy szurkolói találkozón számolt be futballfilozófiájáról és az általa alkalmazott gegenpressing rendszerről, s ezúttal is ennek megfelelően rakta össze a kezdőcsapatot, amely a 4-3-3-as hadrendben futott ki a pályára. Az első kapura tartó lövés máris Bayo nevéhez fűződött, aki Herc remek cselsorozata után kapott labdát, amelyet végül ballal küldött kapura. Ziccer volt a javából! Aki ott volt a fentebb említett szurkolói találkozón, az tudja, mit mondott Hyballa Bayo bal lábáról. Maradjunk annyiban, hogy nem dicsérte, és valószínűleg ezután sem fogja. A másik oldalon Nono került helyzetbe, de Jedlička jól olvasta a játékot. A 12. percben Pačinda jobbról küldte be centerbe a labdát, Bayo azonban csak magasan tudta visszafejelni, így oda lett a jónak ígérkező lehetőség. Ezután a Slovan pillanatai következtek. A 15. percben szabadrúgáshoz jutott az égszínkék csapat, a labdát mintegy 21 méterre Moha állította le, majd bombázott, és a sorfal fölött a hálónkba talált – 1:0. Négy perccel később pedig a bajnokság legjobb góllövője, Šporar növelte a hazaiak előnyét egy jól helyezett, lapos lövéssel – 2:0. Szinte azonnal szépíthettünk volna, ha Bayo labdája nem a felső lécen pattan a kapu mögé. A kétgólos hátrány ellenére sem lankadt a buzdítás, de a szépítő találat nem és nem akart megszületni. Mi birtokoltuk többet a labdát, de a támadásaink elhaltak a tizenhatosnál, a beadásaink pedig rendre visszapattantak egy pozsonyi lábról vagy fejről.

Fordulást követően néhány szögletet láthattunk, de igazán nagy helyzetet csak az 57. percben jegyezhettük fel, amikor Kalmár Zsolti szabadrúgásból betett labdája Šatka elé pattant. Védőnk a kapu közepét vette célba, de pechjére épp ott állt Greif. Hasonló szabadrúgás szituáció után Bayo fejelt mögé. Az akarat megvolt, de továbbra is pontatlanok voltunk a befejezésnél. A 66. percben Pačinda adott egy ajándéklabdát Šporarnak, aki annyira megilletődött, hogy végül elrontotta a ziccert. Kicsivel később Dražićcsal közösen hibázott, végül mégis ő volt az, aki megszerezte a Slovan harmadik gólját. Ezt a találatot viszont még sokáig fogják elemezni a szakértők. A 74. percben ugyanis lest intett a partjelző, ám Sedlák játékvezető előnyszabályt ítélt. A kapujából kifutó Jedlička viszont azt gondolta, áll a játék, ezért visszapasszolt, abban a hiszemben, hogy szabadrúgás következik. Šporar ekkor csapott le a továbbra is játékban lévő labdára, és az üres kapuba gurított – 3:0. Mintha ekkor kaptunk volna igazán életre, mert két perc elteltével Davis beadása után Bayo fejesével szépítettünk – 3:1. A meccs negyedik gólja után pedig új ritmusra váltott a játék. Tíz perccel a befejezés előtt óriási helyzet maradt kihasználatlanul: Tretyakov harciasságának köszönhetően Kalmár jutott labdához, aki nagyszerű csellel előbb „tisztára mosta magát”, majd beadta, Davis pedig fejelt. Greifnek csak ujjheggyel sikerült a lécre tornázni a labdát. Nagy helyzet volt! A megítélt sarokrúgás után viszont már nem volt kegyelem a hazai kapusnak. Kalmár centere után Herc bombázott védhetetlenül a hálóba – 3:2. A legvégéig kiélezett összecsapás felfokozott izgalmakat, és focipályára nem illő jeleneteket is hozott a hajrára, amely során a játékvezető két sárgát is kiosztott. Az egyiket ide, a másikat oda, de mivel Bayónak ez volt a második ilyen színű lapja, idő előtt el kellett hagynia a játékteret. Már a hosszabbítás perceiben jártunk, amikor Šatka mesterien szerelte gólhelyzetben Šporart, de Divkovićnak is volt még egy tutija, melyet az égszínkék hálóőrbe bikázott. A legvégén még Jedlička is előre jött a kapujából, de vele együtt sem sikerült bekotornunk az egy pontot jelentő találatot.

Az első félidőben megnyugtató előnyre tett szert a hazai csapat, a folytatásban pedig egy ritkaság számba menő gólnak köszönhetően még növelni is tudták az előnyüket. A meccs mégis 3:0-ás állásnál pörgött fel igazán, és kis híja volt, hogy nem sikerült az egyenlítés. Ebben a szezonban ez volt az első vereségünk, de még így is ott vagyunk az élbolyban, és ha jövő héten sikerülne legyőznünk a nagyszombati Spartakot a MOL Arénában, akkor valószínű sokáig ott is maradnánk. A vásári pecsenye és murci kóstolás után vasárnap jöhet egy izgalmas DAC-Nagyszombat, nemde?!

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Slovannak a győzelemhez, de úgy érzem, ma a jobb csapat vesztett. Az első húsz percben nagyon jó volt a játék, tetszett a stílus, ahogy fociztunk. A két bekapott gól azonban sokkolt bennünket. A térfélcsere után átálltunk a 4-1-4-1-es hadrendre, az utolsó passzt, cselt viszont elrontottuk. Ezzel együtt is nagyon büszke vagyok a srácokra, mert sokat tettek a sikerért, de a Slovannak tapasztaltabb játékosai vannak. A harmadik bekapott gólunknál a bíró talán maga sem tudta, mi a helyzet. Mindenki azt hitte, hogy les előzte meg a találatot, amely után szabadrúgás következik, de hibáztunk, és ezzel már nem tudunk mit kezdeni. Fiatal csapatunknak megvolt az esélye az egyenlítésre, de még így is a másodikak vagyunk. A 3:3 jobban tükrözte volna a játék képét.”

Vladimir Radenković (Slovan): „Nem elemezném magát a mérkőzést, helyette egy olyan jelenségre szeretnék rámutatni, amely jellemző ránk az utóbbi időben. Ez pedig az, hogy rúgunk két vagy három gólt, majd kiengedünk, és indokolatlanul magunkra húzzunk az ellenfelet. Most is ez történt, 3:0 után pánikba estünk, a végére pedig jött a dráma. Jó futballt láthattunk, igazi derbi volt, örülök, hogy megőriztük az első helyünket, és növelni tudtuk az előnyünket. Két éve dolgozom a Slovannál, volt már részem pár párharcban a DAC ellen, és ez a mai az edzők és a játékosok részéről is korrektnek mondható. A harmadik gólunkat bevallom, nem láttam, mert épp az asszisztensem felé fordultam.”

ŠK SLOVAN POZSONY - FC DAC 1904 3:2 (2:0)

Fortuna Liga, 8. forduló, Disznólegelő, Pozsony, 2018.09.15., 16:45

Játékvezetők: Sedlák - Benko, Bobko