A ViOn-DAC mérkőzés előtt: Hozzáállás és jellem

Publikálva: 2022, február 17 - 18:35
Második tavaszi találkozónkon is idegenben lép pályára a DAC, a 21. forduló előrehozott összecsapásán a tabella utolsó előtti helyezettjével csapnak össze. Az Aranyosmarót-DAC mérkőzés pénteken 17:00 órakor kezdődik.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulója

Múlt vasárnap Nagyszombatban egy 1:1-es döntetlennel kezdtük meg a szezon tavaszi felét, ahol a csapatkapitány Dominik Kružliak értékesített tizenegyesével kerültünk előnybe. A kerületi rangadóról sokat beszéltek és írtak az elmúlt napokban, klubunk hivatalos panaszt nyújtott be a játékvezető ténykedése és a nagyszombati nézők viselkedése ellen.

A csapat hétfőtől azonban teljes erőbedobással készül a 21. bajnoki forduló előrehozott meccsére, amelyen Aranyosmaróton vendégszerepelünk. A tabella felülről számított második helyezettje után ezúttal az alulról számított második ellen lépünk pályára.

„Egy rossz talajú pályán megrendezésre kerülő, nehéz meccsre számítok. Az Aranyosmarót ellen nem könnyű győzni, szinte mindegyik bajnoki vereségük egygólos volt. A Slovan szűken, 2:1-re diadalmaskodott náluk, a Rózsahegy csak egy kései gólnak köszönhetően tartotta otthon ellenük az egy pontot, és a legutóbbi fordulóban pedig emberhátrányban harcoltak ki egy idegenbeli döntetlent. Fontos lesz a megfelelő mentális beállítottság, mert a mai labdarúgásban a hozzáállás és a jellem a döntő” – emelte ki Joao Janeiro vezetőedző, aki kellemes „gondokkal” küzd a holnapi összecsapást megelőzően. „Pozitívum, hogy a régóta sérült Kalmáron és Szendrein kívül a teljes keret a rendelkezésünkre áll. Így néhány játékost nem nevezhetek a meccsre, bár mindannyian megérdemelnék, hogy az utazó keret tagjai legyenek. Ez a tény a taktikai lehetőségeinket is megnöveli, szükség esetén a cserékkel változtathatunk a stratégián és a taktikán.”

A ViOn a kiesés ellen

A tavalyi szezon után ki gondolta volna, hogy a jelenlegi tavaszi felében a kiesés elkerüléséért fog küzdeni az Aranyosmarót?! A ViOn tavaly a klubtörténelem legjobb helyezését érte el: első alkalommal jutottak be a felsőházba, és az 5. helyen végeztek, emellett az Európa Konferencia Ligába szóló helyért zajló selejtező döntőjéig is elverekedték magukat.

Nyáron azonban több kulcsember is elhagyta őket, Balaj és Hrnčár eligazolásával 20 góljuk „távozott”, Chovan kapus pedig a Slovan futballistája lett. A pontvadászat legfiatalabb vezetőedzője, a 32 éves Ľuboš Benkovský védencei jelenleg a tabella 11. helyén állnak, hat ponttal megelőzve a sereghajtó Pohronie együttesét, egy ponttal lemaradva a tizedik helyen álló Liptószentmiklóstól.

A ViOn otthon és idegenben egyaránt 8 pontot gyűjtött úgy, hogy a saját stadionjában lejátszott tíz találkozóból mindössze egyen diadalmaskodott (még az 5. fordulóban a Pohronie ellen). Idegenben két alkalommal győztek (Szenice 2:1, Pohronie 2:0). Összesen 34 gólt kaptak, ami a bajnokság harmadik legmagasabb száma. A tavaszt a tabellaszomszéd Liptószentmiklós poprádi otthonában elért gólnélküli döntetlennel kezdték, bár a 68. perctől Neofytidis kiállítása után emberhátrányban kellett futballozniuk.

Holnapi ellenfelünk kedden is visszatért a Tátra alá, ugyanis Poprad-Strážen abszolválták a Slovnaft Cup 4. fordulójának pótolt összecsapását. A keleti harmadik liga utolsó előtti helyezettje, a Szepesváralja (Spišské Pohradie) ellen sima 7:0-s győzelmet arattak úgy, hogy a bajnokságban kevesebb játékperchez jutóknak szavazott ezúttal bizalmat a vezetőedző.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni találkozója az élvonalban:
2020.08.30. – ViOn-DAC 1:2, gólszerzők: Hrnčár – Kalmár (11m), Divković, 1903 néző
2020.12.06. – DAC-ViOn 1:3, gólszerzők: Kalmár (11m) – Hrnčár, Kyziridis, Ďubek, 0 néző
2021.03.13. – DAC-ViOn 2:0, gólszerzők: Kalmár, Ramirez, 0 néző
2021.04.24. – ViOn-DAC 0:1, gólszerző: Ramirez, 0 néző
2021.10.01. – DAC-ViOn 4:2, gólszerzők: Hahn 2, Andzouana, Krstović – Ďubek, Čögley, 4017 néző

Történelem

A ViOn Aranyosmarót 1995-ben alakult, így a Pohronie (2012) után a Fortuna Liga második legfiatalabb résztvevője. 2007 tavaszán duplán ünnepelhettek, hiszen a Szlovák Kupa elhódítása mellett első ízben az élvonalba is feljutottak. Azóta mindössze egy idényt hiányoztak a legjobbak közül, a tabella felsőházában pedig kétszer sikerült végezniük: a 2010/11-es idényben (6.) és tavaly (5.).

A két csapat holnap 33. alkalommal találkozik az élvonalban, ez lesz a 18. idegenbeli összecsapásunk a ViOn ellen. Az utóbbi években nagyon jól szerepeltünk Aranyosmaróton, hiszen míg az első tíz összecsapás (2009-2016) alkalmával négy döntetlennel mindössze négy pontot gyűjtöttünk, a következő hét találkozón veretlenek vagyunk, ráadásul a legutóbbi hatot meg is nyertük – mindannyiszor egyetlen góllal.

A két csapat szezonbeli első mérkőzésén gólgazdag, 4:2-s sikert arattunk, Hahn és Krstović az első találataikat szerezték sárga-kékben. Az volt zsinórban a harmadik sikerünk a ViOn ellen, és bízzunk benne, hogy holnap egy újabb fejezettel bővül ez a sorozat.

A DAC élvonalbeli gólszerzői az Aranyosmarót ellen:
7 - Kalmár
4 - Divković
3 - Pačinda
2 - Ljubičić, Ramirez, Hahn
1 - N´lend, Parvin, Abena, Harsányi, Tomčák, Filo, Štajer, Kabele, Delarge, Szabó, Saláta, Ľupták, Sarr, Vida K., Brašeň, Pambou, Šatka, Herc, Bayo, Davis, Vida M., AndzouanaKrstović
öngól - Urgela
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a Nova Sport televízió 1-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

Péntek, 2022. február 18., 17:00 ó: Zlaté Moravce-DAC
Szombat, 2022. február 19., 15:00 ó: Liptovský Mikuláš-Ružomberok, Pohronie-Slovan, Žilina-Michalovce, Trnava-Trenčín
Vasárnap, 2022. február 20., 17:00 ó: Senica-Sereď

Az Aranyosmarót-DAC bajnoki mérkőzés holnap 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Ziemba - Pozor, Jekkel.

Mint minden tétmeccsről, holnap Aranyosmarótról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!