Azzal még nem is lenne semmi gond, hogy felhő alapon működik az alkalmazás, azaz nem helyben alakítja át a képeket, hanem feltölti azokat egy távoli szerverre, és ott mennek végbe ezek a folyamatok. Persze már ezzel is vissza lehet élni, de a problémák csak itt kezdődnek.
Egy Joshua Nozzi nevű alkalmazásfejlesztő arra lett figyelmes, hogy a FaceApp nem csak azokat a fotókat tölti fel, amiket át akart alakítani, hanem más képeket is, mindenféle kérdés vagy jelzés nélkül. Persze itt még nem ér véget a történet, ugyanis egy ügyvéd, bizonyos Elizabeth Potts Weinstein megvizsgálta az alkalmazás felhasználási feltételeit, és ebben az áll, hogy a telepítéssel gyakorlatilag beleegyezel, hogy mindenféle adatodat (fotók, neved, szokásaid) felhasználják, akár üzleti célokra is.
Így már különösen aggasztó az alkalmazás, és azt még nem is említettük, hogy egy orosz cég, a Wireless Lab áll mögötte.
Fontos megjegyezni, hogy egyelőre nem lehet biztosra tudni, hogy az alkalmazás visszaél-e a fotóinkkal, adatainkkal, de mindenképpen fennáll a kockázat, így ha lehet, akkor inkább mellőzzétek a használatát, és másokat is figyelmeztessetek.
Ha feltétlenül ki akarod próbálni, akkor egy olyan mobilon tedd, amit ritkán használsz, és nincsenek rakta magánjellegű fotók, adatok.
napidroid.hu
Ezt már olvasta?
Szabadnapok és iskolai szünetek a 2025-ös évben
Alig indult el az új év, lassan máris eltelik az első...
A nikotinfüggőség rendkívül gyorsan kialakulhat
A nikotinfüggőség rendkívül gyorsan kialakulhat. Minél...