Vereséggel kezdett a fakó

Publikálva: 2017, március 7 - 12:05
Nem sikerült a DAC B-csapatának tavaszi rajtja, Černák találata kevésnek bizonyult. A második játékrész elején két gyors gólt lőtt a hazai gárda, és bár a szépítést követően játékban voltunk az egy pontért, a végén ismét betalált az ellenfél és megérdemelten győzött.

FC Horses - DAC B/Nyékvárkony 3:1 (0:0)

2017.03.05., vasárnap, 14.30

Góllövők: 56. Mrocek, 61. Olej, 89. Barta - 69. Černák

Játékvezető: Drobec - 500 néző

DAC B/Nyékvárkony: Milošovič - Kosorín, Varga, Kocsis (23. Csóka), Németh (46. Brašeň) - Bazsó, Polák - Moďoroši, Sandal (72. Hubert), Černák - Sabler. Edző: Branislav Fodrek.

Edzői értékelés

Branislav Fodrek: „Hosszú szünet után ez volt az első bajnokink, ami mindig kissé specifikus. Tudtuk, mi vár ránk, hiszen az ellenfél egy új helyre, Bánra (Bánovce nad Bebravou) költözött, nagy volt az entuziazmus, sok ember látogatott ki. Számítottunk rá, hogy a hazaiak harciasan, nagy elszántsággal fognak hajtani, ami be is igazolódott. Sajnos, néhány játékosunk hozzáállása nem volt a megfelelő, sok párharcot elveszítettünk. Fegyelmezetlenek voltunk, a gólokat egyéni hibákból kaptuk, amelyeket ilyen szinten már nem szabadna véteni. Nagyobb szívvel játszott a hazai csapat, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Az első félidő után 0:0 volt az állás, majd a második játékrész elején kaptunk két gyors gólt. Ezt követően részben az elvárások szerint játszottunk, sikerült is szépítenünk, küzdöttünk az egyenlítésért, ám sajnos a végén az ellenfél harmadszor is betalált. Számunkra csalódást jelent ez az eredmény, de főleg egyes játékosok hozzáállása. Remélem, időben jött a pofon és a következő fordulókban nem ismétlődik meg az, amit tegnap láttunk.“

A második tavaszi fordulóban ismét idegenben játszik a DAC B: vasárnap, március 12-én 10.30-kor Privigyén, a FC Baník HN Prievidza & Handlová otthonában lép pályára.