Vereség a bajnok ellen

Publikálva: 2016, augusztus 14 - 00:31
Újabb gólgazdag mérkőzésen maradt pont nélkül a DAC. Drámaian indult a Trencsén elleni találkozó, már három perc után 0:2-t mutatott az eredményjelző. Sokáig úgy tűnt, csapatunknak nem lesz esélye a fordításra, ám egy újabb vendégtalálatot követően izgalmassá vált a meccs, Szarka Ákos a hajrában kétszer is a hálóba talált, az egyenlítő gólt azonban már nem sikerült megszereznünk.

Sokként érte a hazai játékosokat és a szurkolókat is, ami a meccs első perceiben láttak. Sokan még el sem foglalták a helyüket a lelátón, máris 0:1 volt az állás: James Alexander Lawrence egy magasból lehulló labdát kapásból a kapunkba durrantott. Még fel sem ocsúdtunk, máris jött az újabb hidegzuhany: Németh Zsoltinak nem sikerült feltartóztatnia az emberét, Kalut, aki laposan lőtte meg a labdát a kapu felé, amely magától is begurult volna, de biztos, ami biztos alapon Rangelo Maria Janga még belepöckölt egyet, így lett 0:2. Ekkor még csak a harmadik percben jártunk. Ezután azonban a Trencsén visszavett a tempóból, és nekünk is akadtak lehetőségeink a szépítésre. Šabala és Szarka összjátékából a 11. percben az utóbbi került nagy helyzetbe. Lerázta mindkét védőjét, majd egyedül tört kapura, a kifutó trencséni hálóőrt is sikerült kicseleznie, majd ordító helyzetben elesett. A 17. percben ismét Szarka Ákos szánta el lövésre magát, ezúttal az irányzékkal volt gond. A 32. percben a nagy kedvvel játszó Nagy Péter szögletét követően alakult ki veszélyes helyzet az ellenfél kapuja előtt, gól azonban nem született. Akárcsak a 39. percben, amikor Šabala esett hasra a büntetőterületen belül, Vnuk sípja pedig néma maradt. A visszatett labdával Polievka cselezte magát jó helyzetbe, majd Szarkához passzolt, de Ákos az égbe lőtte a labdát. Az első félidő végén még egy kényszerű cserét is meg kellett ejtenünk, a megsérült Németh Zsolt helyére Szépe János érkezett.

A második félidő eleje nem volt annyira drámai, mint az elsőé, bár az első öt percben szinte csak a mi térfelünkön zajlott a játék. Az ellenfél viszont ekkor már nem rohamozott eszeveszettül, úgy látszott, elégedettek a 2:0-s vezetéssel. Bennünket ennek ellenére nem engedtek támadásba lendülni, a próbálkozásainkat rendre megakasztották a trencséni védők. Igazán komoly gólhelyzetet azonban nem sikerült kialakítanunk, leszámítva, hogy a 66. percben Huk betalált az ellenfél hálójába, a gólt azonban les címén érvénytelenítette a játékvezető. A 70. percben aztán ismét változott az eredmény, sajnos ekkor sem a mi javunkra. Aliko Bala egy, a tizenhatosunk oldaláról érkező beadást pofozott közelről a hálóba – 0:3. Ekkor már sokan azt hihették, nem történik semmi váratlan a mérkőzésen, és a hátralévő 20 perc eseménytelenül zajlik majd, ám nem így történt. Szarka Ákos harciassága a 82. percben meghozta a maga gyümölcsét, a középpályáról kapott egy jó passzt Šabalától, majd két védőt is lerázva, és a kapust is lóvá téve lőtt a hálóba – 1:3. És még ekkor sem volt vége! A szépítő gól új lendületet adott a sárga-kékeknek, és két perc elteltével újabb találatnak tapsolhatott a stadionba kilátogató 1612 néző. Egy jogosan megítélt büntetőből ismét Szarka Ákos volt eredményes – 2:3. A második gólunkat ismét a két csatárunk összjátéka előzte meg. Ezt követően már szinte mindent egy lapra feltéve próbáltuk megszerezni az egyenlítő gólt, még Michalík is pozíciót váltott, és „beállt csatárnak”, hogy az előre ívelt labdák valamelyikét a hálóba bólintsa. Végül mégsem Michalík, hanem Kwin előtt adódott lehetőség, hetedik szögletünk után üresen fejelhetett az ötös vonaláról, ám a labda a kapu fölé szállt. A nagy igyekezet ellenére, sajnos több lehetőségünk már nem volt a meccsen, így maradt a 2:3-as végeredmény.

4-4-2-es hadrendben álltunk ma ki a címvédő ellen, Németh Krisztián négy helyen is megváltoztatta a kezdőcsapatot a legutóbbi találkozóhoz képest. Ismét helyet kapott a kezdőben Huk, visszatért az eltiltását letöltő Szarka, valamint négy hónap után a sérüléséből felépülő Brašeň, és az elmúlt héten debütáló Nagy Péter. Sokkoló kezdet és drámai végjáték – így lehetne jellemezni a DAC mai találkozóját. Villámgólokkal indult a találkozó, az ellenfél már a 20. másodpercben megszerezte a vezetést, majd pillanatok múlva újabb góllal növelte az előnyét. Ezt követően jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A második játékrészben háromra növelte előnyét a Trencsén, a DAC pedig ezután kapott vérszemet. Szarka Ákos szépítő találatát követően tizenegyeshez jutott a csapatunk, melyet maga a sértett (szintén Ákos) értékesített. A hátralévő időben már nem tudtuk döntetlenre menteni a találkozót, maradt a 2:3. A következő bajnoki fordulót megelőzően a Szlovák Kupában lépünk pályára a harmadik vonalbeli Bellus csapata ellen. A mérkőzést augusztus 16-án, kedden 17 órától játsszák az ellenfél otthonában. Egy hét múlva pedig Nagymihályba látogat csapatunk a Fortuna Liga hatodik fordulójában.

Németh Krisztián (DAC): „Katasztrofálisan kezdtük a mérkőzést, már a harmadik percben 2:0-s vesztésre álltunk. Ezt követően kiegyenlítődött a játék. Örülök, hogy Szarka Ákos és Brašeň is visszatért a csapatba, velük erősebbek lehetünk. Ismét láthattuk, hogy a kedvezőtlen eredmény ellenére sem adjuk fel a meccset, és harcolunk a végsőkig, Ákos hajrában szerzett két szép góljával visszajöttünk a mérkőzésbe. Az utolsó tíz percben mutatott játékkel elégedett vagyok, de az első percekben látottakkal nem. Nem hazárdírozhatunk így a klub nevével. Két hónapja dolgozom együtt a srácokkal, már látom, kinek milyen a hozzáállása. A Slovan ellen is láthattunk olyan teljesítményt, amely nem való a pályára. Örülök, hogy a fiataljaink nem ijedtek meg a pályán. Az egyetlen út, hogy keményen dolgozzunk tovább, és felkészüljünk az előttünk álló találkozókra.”

Martin Ševela (Trencsén): „Improvizálnom kellett az összeállítást illetően, ennek ellenére remekül kezdtük a mérkőzést. A 2:0-ás vezetés után a két tizenhatos között zajlott a játék, sokat volt a levegőben a labda. Egészen a nyolcvanadik percig jól dolgoztunk, akkor azonban feleslegesen megnehezítettük a saját dolgunkat. Az eredménnyel azonban elégedett vagyok, most már a csütörtöki Rapid Wien elleni Európa Liga-találkozóra készülhetünk, de tudatosítanunk kell, hogy továbbra is két lábbal a földön kell járnunk, ha eredményesek akarunk lenni.”