Vereség az előkészületi mérkőzésen

Publikálva: 2016, január 18 - 19:57
A Jablonec jobbnak bizonyult.

A DAC vasárnap lejátszotta idei első edzőmérkőzését, a cseh élvonalbeli Jablonec műfüves pályáján 0:1 arányban maradt alul. A hazai győzelemről Breda 37. percben szerzett találata döntött.

Péntektől Észak-Csehországban edzőtáborozik a DAC, a jabloneci összpontosítás során ma lejátszotta a 2016-os esztendő első előkészületi mérkőzését. A beteg Davist, a sérült Štepanovský - Straka párost, illetve a harmadik kapus Slávikot leszámítva Tomislav Maric vezetőedző az egész keretnek lehetőséget adott.

A fagyos, téli koraesten jó iramú mérkőzést látott a szépszámú közönség, gólból viszont csak egyet. Azt pedig a mi hálónkban, a 37. percben: egy gyors hazai támadás végén Breda az üres kapuba célzott.

Csapatunk a szerda délelőtti edzést követően indul haza. A következő edzőmeccsre szombat 11 órától a stadion mögötti műfüves pályán kerül sor, házi rangadón a DAC A és a DAC B mérkőzik.

Gólszerző: 37. Breda

DAC, I. félidő: Tujvel - Staerck, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr, Asanović, Simon, Stephens - Kelez, Kollár. II. félidő: Milošovič - Staerck, Pagáč, Ljubičić, Simon (75. Trajcsik) - Gagnon, Ľupták, Horváth, Pačinda - Szarka, Mészáros. Edző: Tomislav Maric.

FK Jablonec, I. félidő: Bárta - Rys, Beneš, Kubista, Hanousek - Hübschman, Greguš - Masopust, Trávník, Breda - Tecl. II. félidő: Bárta - Kysela, Pernica, Lischka - Rossi, Pospíšil - Karavaev, Mihálik, Hanousek - Doležal, Wágner. Edző Zdenko Frťala.