A végén döntetlen lett belőle

Publikálva: 2018, december 1 - 21:57
A 94. percig nálunk volt az előny Bayo és Vida Kristopher góljainak köszönhetően, az utolsó utáni pillanatban mégis összejött az egyenlítés a 110. születésnapjukat ünneplő hazaiaknak. A két csapat közti különbség így továbbra is változatlan marad.

Idén a nyitrai stadionavatón egyszer már elrontottuk a hazai csapat örömét, és valami hasonlóra készültünk most is, a 110. születésnapját ünneplő Zsolna ellen. Reggel vékony hótakaró borította Dunaszerdahelyt, és az autóikról a havat söprögető szurkolók abban bíztak, hasonlóképp söpörjük majd le a pályáról a „šošonokat”, akik a vártnál harciasabban kezdték a játékot. Az első öt percben gyors letámadással próbálkoztak, de lövésig, a végéig kijátszott akcióig nem jutottak. Aztán ráébredtünk, hogy nem lesz jó, ha hagyjuk ezt a játékot, és ellentámadásba lendültünk. A 6. percben labdát vesztett a Zsolna, melyet Kalmár küldött azonnal kapura, de Holec szögletre mentett. Egy perccel később pedig ismét a hazaiak hálóőre remekelt, ezúttal Kone közeli fejesénél védett nagyot, megakadályozva, hogy a labda a hálóban kössön ki. Kiegyenlítetté vált a játék, mindkét oldalon veszélyes támadásokat láthattunk. Škvarka lapos lövésénél Jedličkának kellett jeleskednie, a másik oldalon pedig Kalmár eresztett meg egy távoli bombát, melyet Holec ártalmatlanított. A 27. percben újfent a bravúrral hárító Jedlička kapott tapsot a szép számú vendégdrukkertől. Kicsivel később már ő is verve volt, de a szerencse ezúttal a mi oldalunkra állt: Mihalík beadását kapásból vágta rá a hazai csapatkapitány, Škvarka, de a felsőléc megmentett minket a góltól. Utána Kalmár mozdulatsora emelte feljebb a szurkolók pulzusát: gyönyörű köténnyel csapta be őrzőjét, majd egyet-kettőt tolva a labdán lopta a távolságot, a végén pedig lőtt, Holec azonban védett. A kimaradt lehetőségek után a félidő végén jöttek a gólok. A 40. percben Bayo egy szépen kijátszott helyzet után megszerezte a vezetést – 0:1. Nem sikerült azonban soká tartanunk az előnyt, mert Škvarka még a sípszó előtt egy lapos lövéssel egyenlített – 1:1.

Mindkét edző meg lehetett elégedve az első félidőben nyújtott teljesítménnyel, mert a szünetben egyikőjük sem cserélt. Az 52. percben Vida Kristophertől jött a precíz ívelés, Bayo pedig oda fejelhette volna, ahova csak akarja, mégis a lehető legrosszabb helyre bólintott: a kapus kezébe. Két perccel később viszont már nem volt pardon, jött a Zsolna-specialista Vida Kristopher, és a kapu közepébe durrantott – 1:2. Az eredmény tudatában a hazaiaknak kellett alkotniuk. Szabadrúgásokkal és szögletekkel próbálkoztak, melyeket a csapatkapitány Škvarka végzett el, de egyik alkalommal sem tudtak gólveszélyt teremteni. A 70. percben Divković, Vida Kristoper és Bayo alakított ki szép helyzetet, újabb gól azonban nem lett, ehelyett kirúgással folytatódott a játék. Továbbra is fel-le járt a labda, úgyhogy a stadionba kilátogató 1903 néző igazán nem unatkozhatott. Ezért is érthetetlen, hogy a hazaiak egy kisebb csoportja (mintegy húszan) miért kezdett bele a Bi maďara do hlavy! – rigmus skandálásába. Miután azonban rájöttek, hogy alulmaradnak a DAC-drukkerek hangerejével szemben, hamar abbahagyták. A pályán közben Jedličkának kellett nyújtóznia egy veszélyes hazai támadás során, de az utolsó pillanatban sikerült rávetődnie a labdára, miután Škvarka bosszúsan csapott kezével a levegőbe. Az edzők az utolsó negyed órára hagyták a cseréket. Hat perccel a vége előtt pedig eldőlhetett volna a mérkőzés: négy a három ellen törtünk kapura, Herc Vidát választotta a passznál, ám Kristopher fölé lőtt. Igazi meccslabda volt! Két perccel ezt követően újra gólt szerezhetett volna Krisz, de összecsúszott a kapussal. Számunkra kínosan lassan csordogáltak ekkor a percek, örültünk volna, ha a bíró minél hamarabb lefújja a találkozót, a negyedik játékvezető viszont négyperces hosszabbítást jelzett. Az utolsó pillanatban pedig csak szabálytalanság árán tudtunk megakasztani egy hazai támadást, és a megítélt szabadrúgást a csereként pályára lépő Balaj a hálónkba fejelte a 94. percben – 2:2. Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma.

Izgalmas, a végéig kiélezett mérkőzést játszottunk a fagyos időben Zsolnán, ahol kétszer is megszereztük a vezetést, a végén mégis csak az egyik pontot hozhatjuk haza, mert a hazaiak szinte az utolsó utáni pillanatban egyenlítettek. A 2:2-es eredmény azt jelenti, hogy az eddigi hatról nyolc pontra nőtt a Slovan előnye velünk szemben, és csak az idei utolsó összecsapáson dől el, hogy a második vagy a harmadik helyen zárjuk-e az őszi szezont. Jövő héten, szombaton a hazai mérkőzéseit Nyitrán játszó Szered lesz az ellenfelünk. Egyórányi autóút pedig igazán nem olyan sok, hogy ne lehetne eljönni, buzdítani a csapatot. Aki csak teheti, tartson velünk! A második hely a tét!

Peter Hyballa (DAC): „A Zsolna ma valamivel jobb volt nálunk. Az első félidőben mindenképp. Mi kontrajátékot játszottunk, ami nem a mi stílusunk, bár ezek a kontrák veszélyesek voltak. Összességében azonban a Zsolna birtokolta többet a labdát, mi egy lépéssel lemaradtunk tőlük. Térfélcserét követően átálltunk a 4-2-3-1-es hadrendre, Herc közelebb húzódott Vida Mátéhoz, Kalmár pedig a tízes pozícióban játszott. Jobban kombináltunk, támadásban és védekezésben is erősebbek lettünk, az ellentámadásaink is veszélyesebbek voltak, és meg is szereztük ismét a vezetést. Jobban meg kellett volna azonban tartanunk a labdát, és magasabb koncentrációra lett volna szükség. Ilyen a futball – szokták mondani, és hát valóban: ilyen a futball. A 2:2-es eredményt ezzel együtt jónak tartom.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Nagyon jó meccset láttunk, ehhez pedig mind a két csapat hozzájárult, mert mi is és a vendégek is támadófutballt játszottunk. Ellenfelünk kontrái veszélyesek voltak, és paradox módon akkor szerezték a gólt, amikor nekünk ment jobban a játék. A srácokat arra tanítom, hogy jól tudják lereagálni az ilyen helyzeteket, és sikerült is az egyenlítés. A második félidőt a DAC kezdte jobban, aztán átvettük a kezdeményezést, a befejezésnél mégis hiányzott valami. Az egyenlítő gólt megérdemeltük, kis szerencse is kellett hozzá. Igazságosnak tartom a döntetlent. Amit viszont még egyszer kiemelnénk, az a mérkőzés magas színvonala. Fiatal játékosainknak jó tapasztalat volt ez a fejlődésükre nézve.”

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 2:2 (1:1)

Fortuna Liga, 17. forduló, MŠK Zsolna stadion, 2018.12.01., 15:30

Játékvezetők: Pavlík - Pozor, Jekkel