Jelenlegi hely

Városunk csoportjai is a legjobbak közt

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2019, május 31 - 16:25 | Kultúra
Május utolsó hetében városunk a gyermekek városa is volt. Negyvennegyedik alkalommal került sor a Duna Menti Tavaszra, a Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjére, melynek az idén is Dunaszerdahely adott otthont.
Városunk csoportjai is a legjobbak közt

Napokon keresztül mutatkoztak be a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban az országos válogatás során kiválasztott csoportok, hogy három kategóriában – bábos, színjátszó, népi szerkesztett játékok – mutassák meg a szakmai zsűrinek és a nézőknek tudásuk legjavát. De mint minden, az idei fesztivál is véget ért. Dunaszerdahely város kulcsa visszakerült a kincstárba, de jövőre városunk újra mesevárossá alakul – ígérte Huszár László.

A fesztivál zárónapja is sok örömet szerzett a résztvevőknek, erről gondoskodtak a féli Katica óvoda lurkói, akik népi gyermekjátékot mutattak be, majd a Csavar Színház szórakoztatta a fesztivál közönségét a Jóka ördöge című zenés, humoros játékával.

A díjátadás során 4 gyémántsávos, 7 aranysávos, 9 ezüst- és 9 bronzsávos minősítést, 3 gyermekzsűri díjat, a szakmai zsűri különdíját és a tehetségdíjat is kiosztották. A DMT különdíját, a Dusza István-díjat ebben az évben Kamenár Horváth Éva kapta, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként.

Számunkra külön öröm és büszkeség, hogy az országos fesztiválon fellépő 29 csoport közül a dunaszerdahelyi csoportok is rangos elismerésben részesültek.

A bábosok kategóriájában:
Ezüstsávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának a Csupaszív királyfi előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta
Aranysávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde
A népi szerkesztett játékok kategóriájában:
Ezüstsávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
Gyerekzsűri díja:
• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
A színjátszók kategóriájában:
Aranysávos minősítés:
• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete Fókusz Gyermekszínpadának A császárnő új ruhája előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

A díjátadó után városunk alpolgármestere, A. Szabó László vette át Huszár Lászlótól Meseváros kulcsát, de előtte elmondta: „Közöttetek lenni csoda, és öröm, bár kicsit szomorú is a feladatom, mert ilyen csodálatos hét után vissza kell vennem a város kulcsát.”

A kulcs ugyan újra városi tulajdonba került, de Dunaszerdahely jövőre legalább ekkora örömmel várja a kultúrát kedvelő, minőségi szinten művelő gyerekeket, hiszen a DMT szervezői zárószóként meghirdették a 2020-ban megrendezésre kerülő 45. Duna Menti Tavaszt.

A DMT zárónapján készült felvételeket Képgalériánkban tekinthetik meg (Rózsár Vince fotói).

-rovin-

Alább találják a 44. DMT díjazottjainak teljes listáját.

A 44. Duna Menti Tavasz díjazottjai - 2019

 

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

I. kategória 1-4. évfolyam

  • Gruľo István, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja
  • Pásztor Boglárka, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Bély
  • Járosi Lilla, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Bély

II. kategória 5-9. évfolyam

  • Vas Panna, Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Ógyalla
  • Horváth László, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja
  • Bocko Mira Szófia, Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Tornalja

 

Tehetségdíj

  • az almágyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napraforgó Bábcsoportjának a Pöttöm Panna c. mesejátékáért, a mesét rendezte Milen Gabriella

 

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

  • Kamenár Horváth Évát, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Dusza István díjban részesítik a rendezők. Laudációját Szabó Csilla tartotta.

A díjjal járó emlékplakettet, Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotását, és az emléklapot Huszár László adta át.

 

BÁBOSOK

Bronzsávos minősítés:

  • a felsővámosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Nagy Böbe
  • a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
  • a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az ördögkirály leánya előadásáért, rendezte: Farkas Márta

Ezüstsávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának a Csupaszív királyfi előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta
  • a gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A só előadásáért, rendezte: Mahor Katalin
  • a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának a Brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
  • a kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a 3+1 előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

Aranysávos minősítés:

  • az ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának a Többet ésszel... előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária
  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának a Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Gyémántsávos minősítés:

  • a feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának Az égig érő fa előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
  • a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Vörös Rébék előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

Gyerekzsűri díja:

  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

 

NÉPI SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos minősítés:

  • a szenci Csemadok szervezete Kincskereső Rigó Színpadának a Játékos versek, verses játékok előadásáért, rendezte: Polák Margit és Molnár Enikő
  • az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportjának a Kendőzetlenül előadásáért, rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Játékok a fonóban előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
  • a sajógömöri Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportjának a Hogyan szerzett feleséget Taskó előadásáért, rendezte: Pusko Enikő
  • a marcelházai Csemadok és a Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának a Tollfosztóban előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
  • a bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportjának az Évszakok - játékok, szokások előadásáért, rendezte: Szakszon Anna
  • a bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának a ... , mert játszani jó! előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

Gyémántsávos minősítés:

  • a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Színházasdi előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

Gyerekzsűri díja:

  • a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

 

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos minősítés:

  • a nagykaposi Erdélyi János Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A szúnyog előadásáért, rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Ezüstsávos minősítés:

  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Malac Julcsa előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
  • a lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának a Pelikánmadár előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

Aranysávos minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete Fókusz Gyermekszínpadának A császárnő új ruhája előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
  • az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának a Méhek a vonaton előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
  • a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica
  • a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Csudahalott előadásáért, rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

Gyémántsávos minősítés:

  • a füleki Csemadok Alapszervezet és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának A kis kuruc előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

Gyerekzsűri díja:

  • a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

A zsűri különdíja:

  • Különdíj a kulturális értékközvetítésért a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica