Válogatottjaink akcióban: Panama versenyben maradt a világbajnoki szereplésért

Publikálva: 2022, február 3 - 15:48
Január végén – február elején Panama válogatottja három selejtező-mérkőzést is abszolvált az idei világbajnoki kvalifikáció jegyében. Eric Davis góllal járult hozzá Jamaica legyőzéséhez.

Az idei év első két hónapjának fordulóján Észak- és Dél-Amerikában is folytatódtak a küzdelmek a 2022-es világbajnoki selejtezőkön. A kvalifikációban Panama is érdekelt volt, amelynek spanyol szövetségi kapitánya, Thomas Christiansen ismét meghívót küldött a DAC két futballistája, Eric Davis és Cesar Blackman számára.

A panamaiak nyolc játéknap után a CONCACAF-zóna (Észak- és Közép-Amerika, Karib-térség) tabellájának a negyedik helyén álltak, és három mérkőzés várt rájuk – ezekből kettő idegenben, a közvetlen tabellaszomszédok otthonában. Az első három helyezett egyenes ágon kijut Katarba, a negyedik pozíció pedig egy interkontinentális selejtezőt ér az óceániai zóna győztese ellen.

Davis és társai először az 5. helyen álló Costa Rica otthonában léptek pályára. A hazaiak a veterán Bryan Ruiz a 65. percben szerzett találatával 1:0-s győzelmet arattak. A Jamaica elleni hazai összecsapás jobban sikerült Panamának: balhátvédünk góljának is köszönhetően 3:2-s sikert arattak. Eric Davis előbb a 8. percben kihagyott egy tizenegyest, de az 51. minutumban megszerezte csapata második találatát. Az volt a válogatott színeiben elért 5. gólja, a jelenlegi selejtezősorozatban pedig másodszor vette be az ellenfelek kapuját. Érdekesség, hogy Davis az öt válogatottbeli góljából négyet is a legutóbbi hét hónap során lőtt.

Mára virradóra Mexikóban fejezte be a panamai válogatott az idei év első összetartását: a harmadik helyért folytatott közvetlen csatát a hazaiak nyerték 1:0-ra. A mindent eldöntő találatot a Wolverhampton támadója, Raúl Jimenez szerezte büntetőből a 80. percben.

Eric Davis mindhárom összecsapást végigjátszotta, Cesar Blackman pedig mindannyiszor csak a kispadról követhette figyelemmel a történéseket. Mindketten holnap érkeznek meg Dunaszerdahelyre, és szombaton már Joao Janeiro vezetőedző rendelkezésére állnak majd.

11 találkozó után Panama továbbra is a 4. helyen áll. A második Egyesült Államokkal és a harmadik Mexikóval szemben négypontos a hátrányuk, míg az ötödik Costa Rica egy ponttal van tőlük lemaradva. A március végi három zárófordulóban először a sereghajtó Hondurast fogadják, majd az Egyesült Államokba utaznak, végezetül odahaza a csoportot vezető Kanadával csapnak össze, amely fél lábbal már kijutott a világbajnokságra, ahol 1986 óta először szerepelhetnek ismét.

A DAC játékosainak válogatottbeli eredményei a 2022-es év első asszociációs terminusában:
Eric Davis, Cesar Blackman (Panama) – a 2022-es vb selejtezője
2022.1.28., péntek, 03.05 óra, San José: Costa Rica-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 perc, Blackman kispados
2022.1.30., szombat. 23:05 óra, Panamaváros: Panama-Jamaica 3:2 (1:0) Davis 90 perc, 1 gól, Blackman kispados
2022.2.3., szerda, 04.00 óra, Mexikóváros: Mexikó-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 perc, Blackman kispados