Válogatottjaink akcióban: futballistáink októberi fellépéseinek összegzése

Publikálva: 2023, október 18 - 21:07
Íme, az összes mérkőzés, amelyen szerepet kaptak játékosaink a 2023/24-es szezon októberi asszociációs terminusa során.

A 2023/24-es idény második asszociációs időszakában A-csapatunk hét labdarúgója kapott lehetőséget képviselni a hazáját. Tekintsék át a fellépéseik összegzését az októberi nemzetek közötti mérkőzéseken!

A szír felnőttválogatott szövetségi kapitánya, Héctor Cúper Ammar Ramadannak is küldött az edzőtáborba szóló meghívót, aki végigjátszotta a Kuvait elleni tegnapi találkozót (amelyet az Egyesült Arab Emírségekben rendeztek), együttese vezető találata előtt gólpasszt adott, később pedig egy tizenegyest is kiharcolt. Ezt azonban a csapattársa kihagyta, emiatt is szenvedett 1:2-es vereséget Szíria.

A venezuelai U23-as válogatott a jövőévi párizsi olimpiai játékok selejtezőjére készül. Az Argentínában abszolvált összetartás során Andrés Romero és társai a hazai korosztályos nemzeti csapat ellen abszolváltak páros mérkőzést. Az Argentin Labdarúgó-szövetség edzőközpontjában megrendezett mindkét találkozón döntetlen született. Az elsőn, amelyet Lionel Messi is megtekintett a helyszínen, nem esett gól, míg a második 1:1-es eredménnyel ért véget. Középpályásunk a második meccsen kapott lehetőséget, amelyet végigjátszott.

Európában folytatódott a Szlovákiában megrendezésre kerülő, 21 éven alatti 2025-ös Eb selejtezősorozata. A két szeptemberi győzelme után Magyarország ezúttal a csoportfavoritokkal csapott össze, ám Skóciában és odahaza a belgák ellen is pont nélkül maradt. Csinger Márk ismét kétszer 90 percet kapott, míg Vitális Milán a Belgium elleni találkozó utolsó negyedórájára állt be.

Ugyanezen selejtezősorozat keretén belül a görög U21-es válogatott odahaza 2:2-es döntetlent ért el Horvátország ellen, majd Portugáliában szenvedett 0:2-es vereséget. Ioannis Niarchos mindkét meccsen lehetőséget kapott: az elsőn a kezdőcsapat tagjaként, a másodikon az utolsó 30 percre került pályára.

A huszonegy éven alatti szlovák válogatott hazai környezetben folytatta a felkészülést, ahol először 2:2-es döntetlenre végzett Lengyelországgal, majd egy nem hivatalos mérkőzésen 3:0-re legyőzte az élvonalbeli Besztercebányát. Dominik Veselovský és Szolgai Máté is mindkét meccsen lehetőséget kapott.

A DAC A-csapata játékosainak válogatott eredményei 2023 októberéből:

Ammar Ramadan (Szíria) – felkészülés
2023.10.17., kedd, 18:00 óra, Egyesült Arab Emírségek: Kuvait-Szíria 2:1 (2:1) Ramadan 90 perc

Andrés Romero (Venezuela U23) – felkészülés
2023.10.13., péntek, Ezeiza, Argentína: Argentína U23-Venezuela U23 0:0 Romero kispados
2023.10.14., szombat, Ezeiza, Argentína: Argentína U23-Venezuela U23 1:1 (0:0) Romero 90 perc

Csinger Márk, Vitális Milán (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.10.13., péntek, 20:00 óra, Motherwell: Skócia-Magyarország 3:1 (3:1) Csinger 90 perc, Vitális nem került be a keretbe
2023.10.17., kedd, 17:45 óra, Budapest: Magyarország-Belgium 0:1 (0:0) Csinger 90 perc, Vitális 15 perc

Ioannis Niarchos (Görögország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.10.13., péntek, 16:00 óra, Tripolisz: Görögország-Horvátország 2:2 (1:1) Niarchos 59 perc
2023.10.17., kedd, 20:00 óra, Guimaraes: Portugália-Görögország 2:0 (1:0) Niarchos 30 perc

Dominik Veselovský, Szolgai Máté (Szlovákia U21) – felkészülés
2023.10.12., csütörtök, 18:00 óra, Kassa: Szlovákia-Lengyelország 2:2 (2:1) Veselovský 22 perc, Szolgai 22 perc
2023.10.17., kedd, 15:00 óra, Poprád: Szlovákia-Besztercebánya 3:0 (1:0) Veselovský 62 perc, Szolgai 45 perc