Valerijs Šabala góljával győzött a lett válogatott

Publikálva: 2016, szeptember 7 - 14:05
Valerijs Šabala találatával nyerte az új vb-selejtező sorozat első mérkőzését a lett válogatott. Huszonegy éves támadónk az andorrai találkozó 48. percében fejelt a hazai hálóba.

Valerijs Šabala, a DAC huszonegy esztendős támadója is pályára lépett a 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtező sorozatának első játéknapján. A lett válogatott mezében végigjátszotta a Andorra elleni idegenbeli találkozót, és a 48. percben épp ő fejelte a mérkőzés egyetlen gólját. A fiatal játékos ezzel 28 válogatott szereplés után már 10 találatnál jár.

Lettország tehát sikeresen vette az első akadályt, Šabala góljával 1:0 arányban győzött az andorrai la Vellában. A balti válogatott a B csoportban harcol első világbajnoki szerepléséért, ellenfelei Svájc, Portugália, Magyarország, Andorra és a Feröer-szigetek.

Marians Pahars védencei négy nappal a tegnapi összecsapás előtt Luxemburg ellen játszottak felkészülési mérkőzést, amelyen 3:1-re győztek. Šabala akkor 54 percig volt pályán, gólt nem jegyzett.