Újra rangadót játszik a DAC

Publikálva: 2018, augusztus 25 - 10:26
Két hét elteltével ismét a tabella második és a harmadik helyezettje csap össze a stadionunkban. A DAC-Zsolna mérkőzés szombaton 16:45-kor kezdődik.

Jönnek a „Šošonok”

Két hét után újból Fortuna ligás meccset játszanak a dunaszerdahelyi stadionban. Paradox módon akárcsak akkor, a Rózsahegy ellen, most is a második helyen álló csapat csap össze a harmadik helyezettel.

Öt fordulót követően már csak a DAC és a Slovan veretlen a bajnokságban. Az „égszínkékek” kétpontos előnnyel vezetik a tabellát, a DAC-nak pedig 11 pontja van. Az első játéknaptól kezdve ez a két csapat áll a táblázat élén. A Zsolna mindössze két ponttal van lemaradva tőlünk, 3-0-2-es összesítéssel a harmadik helyen tanyáznak. Hétközben ugrottak fel a dobogóra, miután kedden, az 1. forduló pótolt mérkőzésén Káčer góljával 1:0-ra megverték a Nagymihályt idegenben.

A hétszeres szlovák bajnoknál edzőcsere volt a nyáron. Adrián Guľa öt év után búcsút intett a „šošonoknak”, és elfoglalta az U21-es válogatott kispadját. Helyére a 44 éves Jaroslav Kentoš került, aki az elmúlt három szezonban a zsolnai fakót irányította, így jól ismeri a klubon belüli viszonyokat.

A sárga-zöldek keretében is történtek változások az új szezon előtt. A legnagyobb ezek közül a csapat két meghatározó emberének távozása, akik az olasz Serie A-ba igazoltak. A védő Dávid Hancko a Fiorentinában kötött ki, az elmúlt szezon gólkirálya, Samuel Mráz pedig az Empoli színeiben folytatja. Leginkább új fiatal tehetségek érkeztek a klubhoz, a húzónevek (Volešák, Diaz, Pečovský, Škvarka, Holúbek, Mihalík, Káčer…) azonban maradtak.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:

2017.03.11. - DAC-Zsolna 2:2, gólszerzők: Ljubičić, Davis (11m) - Kaša, Škvarka, 5152 néző

2017.08.20. - DAC-Zsolna 4:2, gólszerzők: Pačinda, Ljubičić, Divković - Koštrna (öngól), Mráz, 7139 néző

2017.11.18. - Zsolna-DAC 0:0, 3642 néző

2018.04.14. - DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Bayo, Ljubičić, Králik (öngól) - Diaz, 7925 néző

2018.04.22. - Zsolna-DAC 2:3, gólszerzők: Mráz, Mihalík - Herc 2, Vida, 2510 néző

Történelem

A Zsolna a DAC legrégebbi szlovák ellenfele az élvonalban. 1985-ben a legfelsőbb bajnokság abszolút újoncaként a Vítkovice ellen kezdtük a szezont, majd a prágai Bohemians következett, a harmadikok a sorban pedig épp a zsolnaiak voltak. 1985. szeptember 7-én láttuk vendégül őket, és Majoros góljának köszönhetően nemcsak az élmezőnyben rúgott első találatunknak örülhettünk, hanem az első győzelmünknek is a föderális ligában. Összesítve már 46 alkalommal feszültünk egymásnak, és épp ma lesz lehetőségünk arra, hogy kiegyenlítetté tegyük az egymás elleni mutatókat, amely a mi szemszögünkből nézve jelenleg így fest: 15-15-16.

Az elmúlt bajnoki idényben a „šošonok” ellen nézőcsalogató, attraktív meccseket játszottunk, ahol az a csapat nyert, amelyik az első gólt rúgta. Mivel ezek három alkalommal is mi voltunk, egyszer pedig gólnélküli döntetlen született, így aztán 3-1-0-ás összesítéssel zártuk ellenük a szezont. A DAC volt az egyetlen csapat a tavalyi bajnokságban, amelyet a Guľa-legénységnek egyszer sem sikerült legyőznie. Ebben a szellemben szeretnénk folytatni ma is!

A Fortuna Liga 6. fordulójának műsora:

Szombat, 2018. augusztus 25., 16:45 ó: DAC-Žilina, 19:00 ó: Sereď-Podbrezová, Zlaté Moravce-Michalovce, Senica-Nitra

Vasárnap, 2018. augusztus 26., 17:30 ó: Slovan-Trenčín, 19:00 ó: Trnava-Ružomberok

A DAC-Zsolna bajnoki mérkőzés szombaton 16:45-kor kezdődik, játékvezetők Glova - T. Somoláni, Galo.