Újabb téli DAC győzelem

Publikálva: 2019, január 19 - 16:40
Davis 87. percben lőtt tizenegyesgóljával csapatunk megnyerte idei második felkészülési mérkőzését is.

Lipcsei Péter, a magyar válogatott és a Ferencváros egykori kiválósága által irányított NBII-es Soroksár volt az ellenfelünk az év második felkészülési mérkőzésén. A több, élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékossal kiálló vendégek nagyszerű ellenfélnek bizonyultak a téli alapozás ezen fázisában. Mivel a magyar második liga küzdelmei két héttel a Fortuna Liga előtt kezdődnek, a Soroksár érthetően előbbre tart a felkészülésben is.

Peter Hyballa ma összesen 21 játékost küldött csatába. Hiányzott Divković, aki csütörtökön a Galánta ellen bokaszalag húzódás szenvedett, és várhatóan kéthetes kihagyás vár rá. Kisebb sérülés miatt ezúttal a két VidaKristopher és Máté is csak a vonal mellől figyelték a történéseket, ugyanúgy Macej és Száraz kapusok, akik továbbra is harcképtelenek. Herc holnapig szabadott kapott.

Nehezen születtek a helyzetek a masszívan védekező sárga-feketék ellen, de Baumgartner okos ívelése a 20. percben így is a vonal mögé pattant a kapufáról, ám a játékvezetők nem láttak gólt. Nem sokkal később Kone, a második játékrészben pedig kétszer Čmelík, majd Malý járt közel a vezető találatunkhoz.

A gyors ellentámadásokra építő soroksáriak előtt is adódtak lehetőségek, főleg fordulás után, Kundrákés Kovács Dávid lövésénél azonban Jedlička résen volt, míg a DAC-nevelt Szelle ajtó-ablak helyzetben laposan a kapufa mellé lőtt.

Az 1:0-ás győzelmünkről végül a 87. percben született döntés. Špiriak bátran tört be a tizenhatosba, Bor hátulról felrúgta, és Smolák játékvezető tizenegyest ítélt. Eric Davis magabiztosan lőtt a hálóba.

A mai találkozó negatívuma, hogy Bednár már a 15. percben cserére kényszerült. A fiatal középpályás rosszul lépett, és az első hírek szerint bokasérülést szenvedett.

Csapatunk három napig még hazai környezetben gyakorol, majd szerdán elutazik a törökországi Belekbe, ahol kéthetes edzőtáborozáson vesz részt. Az összpontosítás során négy felkészülési mérkőzést is játszik, az elsőt jövő szombaton a lengyel Lech Poznan ellen.

FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. január 19., szombat, 13:00 ó, borult idő, +1°C

Góllövő: 87. Davis (11 m)

Játékvezetők: Smolák - Hegedűs, Martiš, 450 néző

DAC, I. félidő: Slančík - Blackman, Šatka, Kone, Koštrna - Bednár (15. Davis) - Baumgartner, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, Kelemen. II. félidő: Jedlička - Špiriak, Malý, Huk, Csóka - Davis - Baumgartner, Nagy - Čmelík, Ayong, Simčák. Edző: Peter Hyballa.

Soroksár: Kovács Dániel - Molnár, Szpirulisz (46. Dvorschák), Valencsik, Bor - Gyömbér, Huszák - Albert (46. Derekas), Tamási (46. Pál), Kundrák (55. Kovács Dávid) - Lakatos (65. Szelle). Edző: Lipcsei Péter.