Újabb dunaszerdahelyi sakksiker: ezúttal a „Testvérvárosok csatáját” nyerték meg

Publikálva: 2021, június 7 - 16:34
Június 1-jén Dunaszerdahely testvérvárosában, a magyarországi Szombathelyen zajlott nagy nemzetközi online sakktorna, „Testvérvárosok csatája” néven, a Szombathelyi Sakk Klub rendezésében. A versenyben 9 ország 148 játékosa vett részt. A tornát nagy meglepetésre a Dunaszerdahelyi Sakk Klub csapata nyerte.

„Szombathely önkormányzatának kezdeményezésére – a vírushelyzet miatt – az online térben rendezték meg a Testvérvárosok Csatája sakkversenyt” – írja vaol.hu.

„Szombathely testvérvárosai közül öt – Tourangeau (francia), Kutaisi (grúz), Razgrad (bolgár), Lecco (olasz), Lappeenrannan (finn) – vállalta a szereplést, emellett a Haladás VSE-Infraplan három, mondhatni testvérklubja – Stridon (horvát), Dunaszerdahely (szlovák), Fürstenfeld (osztrák) – vett részt a tornán.

A viadal másfél órán át zajlott, egy játszma maximum három percig tartott, plusz lépésenként két másodperc gondolkodási idővel – összesen 148 sakkozó ült asztalhoz” – fogalmaz a Vas megyei hírportál.

A színvonalas és erős versenyben végül magasan – 218 ponttal – a dunaszerdahelyi csapat léphetett a dobogó első fokára.