Új szezon, új fejezet

Publikálva: 2017, július 22 - 07:07
Az 56 napos nyári szünetet követően újra itt a Fortuna Liga. A 2017/18-as szezon nyitófordulójában a tavalyi meglepetéscsapatot látjuk vendégül. A DAC–Zólyombrézó összecsapás szombaton 20:30 órakor kezdődik.

Új fejezet indul

A múlt szezont, melyet nagyban befolyásolt a Miava téli szünetben történő kilépése, a tabella hetedik helyén zárta a DAC. Az utolsó tétmérkőzést május 27-én játszottuk a Rózsahegy otthonában. Az 56 napig tartó nyári szünetet követően ma este ismét bajnoki pontokért küzdhet együttesünk. Ez lesz a sárga-kék klub 23. élvonalbeli szezonja, és az ötödik (ebből a negyedik teljes), amelyet Világi Oszkár klubtulajdonos vezetésével abszolválunk.

A stadionunk - július 1-től már MOL Aréna néven - 69 nap után nyitja meg újra a kapuit. Odahaza legutoljára bajnoki találkozón szintén a zólyombrézóiak ellen szerepeltünk, május 14-én egy 2:2-es döntetlen alkalmával.

A nyári felkészülés és az öltözőben történt változások

Csapatunk nyári felkészülése június 22-én rajtolt, méghozzá az új vezetőedző, az 52 éves Marco Rossi irányításával. Az olasz mester a budapesti Honvédtól érkezett Dunaszerdahelyre, méghozzá friss magyar bajnokként. Vele együtt honfitársai, Cosimo Inguscio és Giovanni Costantino is az edzői stábunkhoz igazoltak, míg Branislav Fodrek maradt az asszisztensi pozícióban (ő továbbra is vezeti a DAC B-t). a kapusedző posztján is változás történt: hálóőreinkkel ezután a cseh Martin Raška foglalkozik majd. Az együttes erőnléti edzője továbbra is Gábriš Csaba.

Az öltözőt is elérte a jövés-menés, összesen kilenc játékos távozott Dunaszerdahelyről. Az érkezők között van a Nagymihályról igazolt cseh kapus, Patrik Macej, a védekező mindenes Kristián Koštrna (legutóbb Blagoevgrad), a szélső középpályás Lukáš Čmelík (Zsolna) és az ifjúsági csapatunkból felhozott Dominik Špiriak, Branko Bajić, Domonkos Kristóf, Filip Moďorosi, Marko Divković ötös. Divković három góljával a felkészülés legeredményesebb játékosa lett, mely során öt mérkőzést abszolváltunk. A mérlegünk 2 győzelem, 1 döntetlen és két vereség, gólarányunk 8:9.

Új névvel a vasgyáriak

A Zólyombrézó számára a tavalyi idény volt a harmadik, és egyúttal a legsikeresebb az élvonalban. Tavalyelőtt újonccsapatként az utolsó előtti, 11. helyen végeztek, tavaly a nyolcadik helyre futottak be, legutóbb pedig először ugrottak a táblázat felső részébe. Az ötödik helyet azonban kisebbfajta csalódásként élték meg a Felső-Garam partján, hiszen a vasgyáriak - akik az őszt a második helyen zárták - a szezon nagy részében európai kupaszereplést biztosító helyeken álltak, ahonnan csak a Zsolnán elszenvedett, utolsó fordulóbeli vereséggel csúsztak le. Az utolsó öt találkozón Karol Praženica, a DAC egykori másodedzője vezette a csapatot, aki a 2017/18-as évadra is maradt a bordók vezetőedzője. A nyár folyamán megváltozott a zólyombrézói klub neve, és a csapat már FK Železiarne elnevezés alatt vág neki az új küzdelemsorozatnak.

A két csapat 5 legutóbbi egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2015.11.27. - Zólyombrézó–DAC 0:0, 789 néző

2016.04.23. - DAC–Zólyombrézó 1:0, gólszerző: Ljubičić, 4191 néző

2016.09.17. - DAC–Zólyombrézó 0:0, 1263 néző

2017.02.18. - Zólyombrézó–DAC 0:0, 1002 néző

2017.05.14. - DAC–Zólyombrézó 2:2, gólszerzők: Šafranko, Vida - Mikuš, Bernadina, 7139 néző

Történelem

A Zólyombrézó a negyedik szezonját kezdi meg a Fortuna Ligában, és a mai lesz a két csapat tizedik egymás elleni összecsapása. Az eddigi mérleg nekünk kedvez, de a legutóbbi öt találkozóból csak egy ért véget a DAC győzelmével. A múlt idényben három döntetlen született az egymás elleni összecsapásokon. A legutolsó találkozón négy gólt is láthatott a teltházas dunaszerdahelyi stadion.

A Fortuna Liga 31. fordulójának műsora és eredményei:

Szombat, 2017. július 22., 18.30: Nitra–Žilina, 19.00: DAC–Podbrezová, Trnava–Michalovce

Vasárnap, 2017. július 23., 18.30: Senica–Trenčín, 19.00: Prešov–Slovan, Zlaté Moravce–Ružomberok

A DAC–Podbrezová bajnoki mérkőzés ma 20.30-kor kezdődik, játékvezetők Vlk - Ádám, Pozor.