A Trencsén-DAC mérkőzés előtt: utoljára idegenben

Publikálva: 2021, május 14 - 20:22
A szezon utolsó előtti fordulójában azzal a céllal lép pályára a DAC a hatodik helyezett otthonában, hogy még értékesebbé tegye a Slovan elleni sikert. A Trencsén-DAC találkozó szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Rekordközelben

A Fortuna Liga 2020/21-es szezonja a végéhez közeledik, immár a rövidlátók is kivehetik az idényzárás kontúrjait. Két forduló maradt hátra, a szurkolók számára pedig mindenképpen jó hír, hogy a bajnokságból nem hiányzik a feszültség. Viszont már a mostani hétvégén sok mindenre fény derülhet a tabella mindkét végén.

Minket elsősorban az érdekel, mi történik az élen, hiszen az előző hétvégi, a felújított Téglamezőn aratott első győzelmünk után még él a matematikai esély a DAC történelmének első bajnoki címének a megszerzésére. Ez csak akkor valósulhat meg, ha a hátralevő két fordulóban kétszer győzünk, egyúttal a Slovannak nem szabad egy pontnál többet szereznie.

Még ha nem is teljesülne ez a nagy álom, mindig van lehetőségünk több klubrekord megdöntésére is.

„A Pozsonyban aratott siker után az egész héten remek hangulatban zajlottak az edzések. Fontos volt számunkra annak megakadályozása, hogy a Slovan ellenünk ünnepelhesse a bajnoki címet. Továbbra is élnek a bajnoki reményeink, és még ha csak kevés is rá az esély, mi hiszünk benne. Nekünk a saját feladatunkat kell megoldanunk, és holnap három pontot szereznünk. A legutóbbi összecsapást nem kezdtük jól a Trencsén otthonában, a félidei szünetben a hazaiak 2:0-ra vezettek. Sikerült ebből is visszakapaszkodnunk, de végül csak a lefújás előtt néhány pillanattal mentettünk pontot. Bízom benne, hogy ezúttal nem engedjük annyiszor helyzetbe kerülni az ellenfelet, ennek köszönhetően pedig begyűjtjük a három pontot” – kívánta a DAC ukrán középhátvédje, Danylo Beskorovainyi, aki eddig 35 alkalommal lépett pályára együttesünk színeiben a Fortuna Ligában.

A Trencsén a DAC mellett a másik olyan élvonalbeli klub, amely a Macron márka termékeit használja, és már biztos, hogy a tabella 6. helyén fejezik be az idényt. A rájátszás eddigi nyolc találkozóján az AS mindössze három pontot szerzett a Aranyosmarót felett aratott 3:0-s sikerrel a 7. fordulóban. Ekkor már nem Stijn Vreven irányította vezetőedzőként a gárdát, akit addigi asszisztense, Juraj Ančic váltott. Az új mester második mérkőzésén múlt héten egy gólzáporos összecsapáson 3:5-ös vereséget szenvedtek Zsolnán.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2019.08.10., Trencsén-DAC 2:1, gólszerzők: Zubairu, Čataković - Vida K., 663 néző
2019.11.09., DAC-Trencsén 3:1, gólszerzők: Vida K., Kalmár, Vida M. - Koolwijk, 7027 néző
2020.09.27., DAC-Trencsén 3:1, gólszerzők: Divković 2, Kalmár - Roguljić, 1000 néző
2021.02.14., Trencsén-DAC 3:3, gólszerzők: Kadák, Demitra, Čataković - Nicolaescu, Kalmár (11 m), Ramirez (11 m), 0 néző
2021.04.17., DAC-Trencsén 2:0, gólszerzők: Ramirez, Divković, 0 néző

Történelem

Az eddigi 30 egymás elleni élvonalbeli találkozóból 15-öt abszolváltunk idegenben (13-at egyenesen Csák Máté vára alatt, kettőt pedig a trencséniek átmeneti otthonában, Miaván illetve Zsolnán). Míg az első kilenc idegenben megrendezett összecsapáson (1997-2015) a DAC pontot sem szerzett, azóta 3 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség a mérlegünk az AS vendégeként.

A jelenlegi idényben háromszor találkoztunk velük és ezeken a meccseken összesen 12 gól esett, ami nem akármilyen, 4,0-s átlagot jelent. Ősszel a MOL Arénában 3:1-re diadalmaskodott a DAC, a tavaszi nyitófordulóban a felújított trencséni stadion nyitómeccsén 3:3-as döntetlen született, míg a rájátszás 5. fordulójában 0:2-es vereséggel távoztak a trencséniek Dunaszerdahelyről.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Trencsén ellen:
5 - Vida K.
3 - Szarka, Pačinda, KalmárDivković
2 - Čorić, Szabó, Bayo, Ramirez
1 - Greguška, Balla, Huber, Kwin, Brašeň, Saláta, Živković, Ľupták, Davis, Huk, Herc, Vida M., Nicolaescu
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornákon követheti figyelemmel:
- a szlovák közszolgálati RTVS televízió 2-es csatornája

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Szombat, 2021. május 15., 17:00 ó: Michalovce-Sereď, Ružomberok-Nitra, Senica-Pohronie

A Trencsén-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Kováč, Bednár.

Mint minden tétmeccsről, holnap Trencsénből is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!