A Trencsén - DAC 1904 mérkőzés előtt: A jubileum bűvöletében

Publikálva: 2023, szeptember 1 - 15:00
A szezon első válogatott szünete előtti Csák Máté vára alatt lépnek pályára a dunaszerdahelyi sárga-kékek. A Trencsén-DAC mérkőzés szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Guľa vezetőedző 50. találkozója

Egy hete az 5. bajnoki fordulóban a Besztercebánya ellen az első vereségét szenvedte el a DAC az új bajnoki szezonban. A kudarc után a tabella ötödik helyére estünk vissza, ami azt jelenti, hogy hosszú idő után egy olyan gárda ellen lépünk pályára, amely megelőz minket a táblázaton. Holnap ugyanis a harmadik AS Trencsénnel csapunk össze Csák Máté vára alatt. A hazaiak két ponttal gyűjtöttek többet nálunk.

„Tisztában vagyunk vele, hogy egy nagyon érdekes ellenféllel találkozunk, amely jól kezdte a bajnokságot. A helyezésre való tekintet nélkül a Trencsén elleni eddigi összecsapások színvonalasok, nyitottak, támadó felfogásúak voltak és ezúttal is ezt várom, hiszen az új vezetőedzőjük a támadófutballjáról híres. A csapat játékán jól látható a kéznyoma és a játéka alappillérei. Bízom benne, hogy felkészültünk ezekből és ezt a mérkőzésen is megmutatjuk. Azt várom a futballistáktól, hogy keményen dolgozzanak, mutassanak csapatszellemet és sokkal nagyobb küzdeni tudást és érzelmeket, mint odahaza a Besztercebánya ellen. A legutóbbi nem túl jól sikerült teljesítményre minőségi csapatjátékkal és remélhetőleg győzelemmel akarunk reagálni. Mindent meg szeretnénk tenni a jó eredményért. A Trencsén hosszabb ideje minőségi szélsőkkel rendelkezik. Jól kell csinálnunk a labdavesztés utáni védekezésbe való átmenetet és a labdaszerzésre adott reakciót is, mert megnyílnak majd az üres helyek, hogy lecsaphassunk. Remélhetőleg hatékonyak leszünk és olyan színvonalas teljesítményt nyújtunk majd, amilyet megszokhattunk a csapatunktól és nem olyat, mint a legutóbbi mérkőzésen” – kívánta Adrian Guľa vezetőedző, aki holnap az 50. tétmérkőzésére készül a DAC kispadján. Az eddigi 49 alatt 30-9-10-es mérleget ért el a gárdával, 94:46-os gólaránnyal (a bajnokságban 37 találkozón 22-9-6-os a mérleg, a gólarány 63:34).

Trencsénben műfüves borítású pálya várja az ellenfeleket, ami csapatunk felkészülésére is hatással volt. „Az egész hét folyamán műfüvön edzettünk az akadémiánkon. A trencséni borításnak megvannak a sajátosságai, de bízom benne, hogy ezekre jól felkészültünk és hogy ez a tény nem fog ki rajtunk.”

A legutóbbi összecsapásokon három középső védő játékával sem számolhatott a vezetőedzőnk. Az elmúlt napokban picit javult a helyzet. „Örülünk, hogy Filip Kaša csatlakozhatott az edzésfolyamat nagyobb részéhez, lényegében már mindent a csapattal abszolvált. Meglátjuk, hogyan tudjuk őt használni a sérülése miatti kihagyását követően. Ez jó hír, hiszen a középső védő pozíciójában javulást szeretnénk látni. Brunetti és Urblík állapota is nagyon pozitív irányba halad, remélhetőleg a válogatott meccsek miatti szünetet követően csatlakoznak a csapattal való teljesértékű edzésfolyamathoz és a szezon további részére bevethetők lesznek” – tette hozzá Adrian Guľa.

1099 gól

A jelenlegi a 29. élvonalbeli szezon a DAC számára, amelynek keretén belül eddig 881 mérkőzést abszolváltunk. Ezeken 1099 gólt szereztünk, a legközelebbi lesz tehát az 1100. Bízzunk benne, hogy ezt a mérföldkövet már holnap elérjük és hogy az új százast is megkezdjük.

A legelső élvonalbeli találatunkat Majoros György szerezte 1985. szeptember 7-én a Zsolna felett aratott 1:0-s győzelem alkalmával. A jubileumi 1000. gólunk Zuberu Sharani nevéhez fűződik 2021 augusztusának végéről, amikor is 3:0-s győzelmet arattunk a Pohronie otthonában. A jubileumi találataink áttekintését itt találják.

AS Trencsén: feltámadás, szerb felügyelettel

Az AS Trencsén számára különleges lesz a holnapi találkozó, mivel a hazaiak utoljára lépnek pályára az öreg fő tribün előtt. Az épület több mint ötven év után megszűnik a klub főhadiszállásának lenni és már a soron következő hazai meccsen, szeptember utolsó szombatján megnyitja kapuit a trencséni stadion új fő lelátója.

A nyár folyamán több változás is történt holnapi ellenfelünk háza táján. A legfontosabb a vezetőedző személyével volt kapcsolatos: a kispadra ugyanis az egykori jugoszláv válogatott, a 45 esztendős szerb Ilija Stolica ült le, aki a múltban a híres belgrádi Partizant és a szerb válogatottat is irányította. Az új tréner három segédjét – az asszisztensét, a kapusedzőkét és az erőnléti edzőjét – is magával hozta.

Pont Ilija Stolica volt az, aki 2021 januárjában lehetőséget adott Aleksandar Popovićnak a szerb felnőttválogatott kapujában. Stolica az ifjúsági korosztályos csapatokban újabb játékosunk, Željko Gavrić szövetségi kapitánya volt.

Míg az előző idényben a 9. helyen végzett az AS, a jelenlegiben eddig a kiváló harmadik pozícióban áll. A csapat, amely a legutóbbi öt kiírásban mindössze egy alkalommal szerepelt a felsőházban, az első öt forduló alatt egyetlen vereséget gyűjtött be. A nyitófordulóban a Nagyszombatban aratott meglepő 2:1-es sikert követően a Nagymihály elleni 2:0-s hazai győzelem következett, majd jött a zsolnai 2:5-ös vereség, a Rózsahely felett aratott könnyed 4:1-es győzelem (12 perc alatt szerzett négy góllal), egy hete pedig 2:2-es döntetlen egy magas színvonalú meccsen a Zólyombrézó otthonában.

A csapat és az egész pontvadászat legeredményesebb játékosa a négygólos ghánai Rahim Ibrahim, emellett a Trencsén mérkőzésein esett a legtöbb találat is – 21 (12:9-es gólarány; akárcsak a Zsolnáén, amely 14:7-es gólaránnyal áll).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2021.08.22., DAC-Trencsén 1:1, gólszerzők: Beskorovainyi – Kadák, 4542 néző
2021.11.27., Trencsén-DAC 0:1, gólszerző: Balić, 0 néző
2022.05.27., DAC-Trencsén 2:1, gólszerzők: Kružliak, Krstović – Azango, 5257 néző
2022.08.27., DAC-Trencsén 1:2, gólszerzők: Ramadan – Bainović 2, 4507 néző
2022.11.12., Trencsén-DAC 0:4, gólszerzők: Kalmár 2, Kružliak, Blackman, 1576 néző

Történelem

Az AS Trencsén egy fiatal, 1992-ben alapított klub, emellett már 1997 őszén az élvonalban szerepelt és három idény (2008/09, 2009/10, 2010/11) kivételével azóta is ott vitézkedik. 2015 és 2016 tavaszán a Csák Máté vára alatt székelő piros-fehérek kettős sikert ünnepelhettek, hiszen a bajnoki serleg mellett a kupagyőzelem is az övék lett.

A holnapi lesz a két csapat 37. egymás elleni összecsapása, az eddigiek kiváló, 2,94-es gólátlagot hoztak. Vendégként a 19. trencséni fellépésünk jön, és míg az első kilenc látogatásunk során pontot sem szereztünk, a következő kilenc találkozónk – 2017 tavaszától – alkalmával 5-3-1 az AS elleni mérlegünk. Tegyük hozzá, hogy az egyetlen vereségünket Zsolnán szenvedtük el, ahol a stadionjuk átépítésének ideje alatt a hazai összecsapásaikat abszolválták a trencséniek.

A legutóbbi két idegenbeli látogatásunk alkalmával hat pontot szereztünk. 2021 novemberében Balić már a 3. percben szerzett gólja döntött a sikerünkről, míg tavaly, szintén novemberben, csak a 85. percben nyílt ki a gólcsap, de végül a hazaiak számára három piros lapot hozó összecsapáson kiütéses, 4:0-s győzelmet ünnepelhettünk.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Trencsén ellen:
5 - Vida K., Kalmár
3 - Szarka, Pačinda, Divković
2 - Čorić, Szabó, Bayo, Ramirez, Beskorovainyi, Kružliak
1 - Greguška, Balla, Huber, Kwin, Brašeň, Saláta, Živković, Ľupták, Davis, Huk, Herc, Vida M., Nicolaescu, Balić, Krstović, Ramadan, Blackman
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2023. szeptember 1., 17:30 ó: Banská Bystrica-Ružomberok
Szombat, 2023. augusztus 2., 15:30 ó: Košice-Zlaté Moravce, 18:00 ó: Skalica-Michalovce, Trenčín-DAC
Vasárnap, 2023. szeptember 3., 17:30 ó: Trnava-Žilina, 18:00 ó: Slovan-Podbrezová

A Trencsén-DAC bajnoki mérkőzés holnap 18:00-kor kezdődik, játékvezetők Marhefka - Jekkel, Štrbo.

Mint minden tétmeccsről, holnap Trencsénből is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!