Továbbjutott a DAC a Slovnaft Cupban

Publikálva: 2017, augusztus 9 - 19:09
FK SLOVAN POZSONYIVÁNKA - FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1:3 (0:2) a Slovnaft Cup 2. fordulójában.

A fővároshoz közeli Pozsonyivánka stadionja szépen megtelt a kezdésre szurkolókkal. A mérkőzésre Marco Rossi vezetőedzőnk nyolc helyen változtatott a vasárnap pályára küldött csapathoz képest. Sárga-kék rohamokkal indult a találkozó, csapatunk rögtön az elején igyekezett megmutatni: itt ma csak a DAC-nak teremhet babér. Ennek megfelelően már a kilencedik percben betaláltunk az ellenfél kapujába. Simon átadását követően Divković lőtte közelről a hálóba a labdát – 0:1. Ez volt a fiatal horvát játékosunk első gólja tétmeccsen az A-csapatban. Ezt követően Čmelík percei következtek. Gyorslábú szélsőnk három lövéssel is jelezte Marco Rossinak, hogy vasárnap a kezdőben szeretne szerepelni a Slovan ellen. Kár, hogy egyik lövése után sem rezdült a hazai háló. Az első 20 perc után kissé visszavettünk a tempóból, de a pozsonyivánkai csapat ennek ellenére sem tudta veszélyeztetni Száraz kapuját. A 24. percben adódott előttük az első helyzet, amikor a csapat rangidőse, a 39 éves Droxel labdájával indult meg a jobb oldalon Petrušek, akinek beadását Szendrei fejelte a kapunk fölé. Ezután ismét izgalommentessé vált a játék, a legérdekesebb események közé a pálya felett alacsonyan elszálló repülőgépek látványa tartozott. A 37. percben a levegőből ismét földre szálltunk, amikor a bíró Domonkos buktatásáért büntetőt ítélt a javunkra. Davis tette le a mészpontra a labdát, és akárcsak három nappal ezelőtt, most is higgadtan bevágta a tizenegyest – 0:2. A szünet előtt még Divković lendítette lövésre a lábát, de a hazai védők az utolsó pillanatban szögletre mentettek. Kétgólos vendégvezetéssel vonultak a játékosok az öltözőbe.

A második félidő elején ismét növeltük a nyomást, és a siker nem váratott sokat magára: Čmelík sokadik próbálkozást az 50. percben gólra váltotta, Divković balról beadott lapos átadását passzolta közelről Madeja hálójába – 0:3. Az 54. percben Moďoroši kihagyta a kihagyhatatlant: Simon nyargalt végig a középpályán, tőle jutott el a labda Čmelíkhez, majd az üresen tátongó kapu mellé célzó Moďorošihoz. Egy perccel később Čmelík is duplázhatott volna, majd Moďoroši találta el a felső lecet. A félidő közepén Šafranko is pályára lépett, s néhányszor ígéretes helyzetbe is került, de egyszer sem sikerült megrezegtetnie a hazai hálót. A 71. percben el sem akartuk hinni, de újból egy Čmelík helyzet maradt ki: ezúttal szemtől szemben a kapussal vétette el a lövést. A 77. percben a hazaiak szépítő góljának tapsolhatott a szép számú közönség. Mušinský gyönyörű távoli bombával szépített - 1:3. Száraz hiába nyújtózkodott, nem tudta útját állni a kapuba tartó labdának. A lefújásig több gól már nem esett.

650 néző – köztük mintegy 200 sárga-kék szurkoló – látogatott ki a pozsonyivánkai stadionba, ahol osztálykülönbséggel fektettük két vállra a hazaiakat. Góljaink mellett több kihagyott lehetőségünk is volt, de a továbbjutásunk egy percig sem forgott veszélyben. A mérkőzés remélhetőleg kellő önbizalmat ad játékosainknak a soron következő bajnokira, melyet az ősi rivális Slovan ellen vívunk augusztus 13-án, vasárnap, 18.30-tól. A Szlovák Kupa következő fordulójában pedig szeptember 6-án lépünk majd pályára.

FK SLOVAN POZSONYIVÁNKA - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:0 (0:0)

Slovnaft Cup, 2. forduló, 2017.08.09., 17:00

Góllövők: 9. Divkovć, 37, Davis (11m), 50. Čmelík, ill. 78. Mušinský

Játékvezetők:  Ďurčo - Jankovič, Parilák, 650 néző

Sárga lap: 31. Špiriak, ill. 38. Nedvěd, 73. Macala

DAC: Száraz - Davis, (46. Kosorin), Huk, (46. Šatka), Špiriak, Koštrna, - Kontár, Moďorósi, Simon, (63. Šafranko), Domonkos, Čmelík - Divković

Pozsonyivánka: Madeja - Nedvěd, (53. Donáth), Paraska, Droxel, Lepko - Macala, Krištofík - Mušinský, Szendrei, (63. Caňo), Petrušek, (75. Haut) - Semjan