Back to top

Tovább csökken a vízhozam, felelős vízhasználatra kérik a lakosságot

Publikálva: 2026, június 26 - 12:06
A Nyugat-szlovákiai Vízművek Rt. (Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s.) tájékoztatása szerint a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt továbbra is csökken azoknak a vízforrásoknak a vízhozama, amelyekből több város és község ivóvízellátását biztosítják.
Tovább csökken a vízhozam, felelős vízhasználatra kérik a lakosságot

A következő hetekre előre jelzett meleg, napos időjárás tovább ronthat a helyzeten, ezért a vízművek felelős és takarékos vízhasználatra kéri a lakosságot.

A vállalat közleménye szerint amennyiben a vízforrások vízhozama kritikusan alacsony szintre csökken, a szolgáltató kénytelen lehet korlátozni az ivóvíz-szolgáltatást egyes településrészeken vagy lokalitásokban. Ilyen esetben az érintett lakosokat, önkormányzatokat és városokat külön tájékoztatják.

A vízkorlátozás elkerüléséhez a lakosság felelős hozzáállására is szükség van. A Nyugat-szlovákiai Vízművek ezért arra kéri a polgárokat, hogy a közüzemi vízvezetékből származó ivóvizet kizárólag rendeltetésszerűen használják.

Külön kérik, hogy az ivóvizet ne használják kertek, pázsitok, sportpályák vagy közterületek öntözésére, valamint gépjárművek mosására.

A medencék feltöltését szabályozott vízszállítással, tartálykocsival lehet megoldani; a megrendeléssel kapcsolatos információk a vízművek honlapján, a www.zsvs.sk oldalon találhatók.

A szolgáltató felhívja a figyelmet arra, hogy a közüzemi vízvezetékből származó víz kizárólag ivóvízként és higiéniai célokra szolgál.

A vízzel való takarékosság most közös érdekünk: a felelős vízhasználat segíthet megelőzni az ellátás korlátozását.

Nyugat-szlovákiai Vízművek Rt., -dszi-

Ezt már olvasta?

Cookies