
A következő hetekre előre jelzett meleg, napos időjárás tovább ronthat a helyzeten, ezért a vízművek felelős és takarékos vízhasználatra kéri a lakosságot.
A vállalat közleménye szerint amennyiben a vízforrások vízhozama kritikusan alacsony szintre csökken, a szolgáltató kénytelen lehet korlátozni az ivóvíz-szolgáltatást egyes településrészeken vagy lokalitásokban. Ilyen esetben az érintett lakosokat, önkormányzatokat és városokat külön tájékoztatják.
A vízkorlátozás elkerüléséhez a lakosság felelős hozzáállására is szükség van. A Nyugat-szlovákiai Vízművek ezért arra kéri a polgárokat, hogy a közüzemi vízvezetékből származó ivóvizet kizárólag rendeltetésszerűen használják.
Külön kérik, hogy az ivóvizet ne használják kertek, pázsitok, sportpályák vagy közterületek öntözésére, valamint gépjárművek mosására.
A medencék feltöltését szabályozott vízszállítással, tartálykocsival lehet megoldani; a megrendeléssel kapcsolatos információk a vízművek honlapján, a www.zsvs.sk oldalon találhatók.
A szolgáltató felhívja a figyelmet arra, hogy a közüzemi vízvezetékből származó víz kizárólag ivóvízként és higiéniai célokra szolgál.
A vízzel való takarékosság most közös érdekünk: a felelős vízhasználat segíthet megelőzni az ellátás korlátozását.
Nyugat-szlovákiai Vízművek Rt., -dszi-
Ezt már olvasta?
Modernizálták a főváros keleti bejáratát. A forgalmi terhelés már Pozsony előtt szétoszlik
A Közlekedési Minisztérium és a Nemzeti Autópálya...
