A TopRunDS nyerte a téli úszók bajnokságát!

Publikálva: 2024, április 19 - 10:06
A dunaszerdahelyi TopRunDS sportklub többirányú tevékenységet folytat, így az elmúlt hétvégén is két különböző sportágban versenyeztek tagjai. Nem mellesleg az idény utolsó versenyén nyújtott teljesítménynek is hála, a dunaszerdahelyi klub lett a téli úszók 2023/24-es országos bajnokságának győztese!

Az elmúlt hétvégén, szombaton Trencsénbe látogattak a klub téli úszói, hogy a Szlovák Téli Úszók Kupája aktuális idényének tizedik, egyben záró versenyén vegyenek részt. Vasárnap pedig Liptószentmiklósra utazott a klub két tagja, a Szlovák Fitness Challenge férfi, női, ifjúsági és junior országos bajnokságon vettek részt.

De haladjunk sorban.

Április 13-án nagy izgalommal vágtak neki az útnak a TopRunDS úszói, hiszen az elmúlt fordulókban nyújtott teljesítményükkel annyi pontot gyűjtöttek, amivel az utolsó versenyt is teljesítve az országos bajnoki címet húzhatták be klubszinten.

Meg is tettek ennek érdekében mindent, hiszen a számukra nyárias, 16°C vízhőmérséklet mellett, szikrázó napsütésben a klub összes induló tagja begyűjtött legalább egy érmet, csapatban pedig az összesített eredményt tekintve a második helyen zárták a téli úszók bajnokságának záró eseményét.

Az egész bajnokság alatt nyújtott nagyszerű teljesítménynek köszönhetően az idén csapatban Dunaszerdahelyre vándorol a bajnoki cím, mivel a többi klubot jócskán lehagyva a TopRunDS nyerte a 2023/24-es bajnokságot.

Április 14-én Liptószentmiklóson gyűltek össze az ország versenyzői a Szlovák Fitness Challenge férfi, női, ifjúsági és junior korosztályos országos bajnokságán.

A TopRunDS-t a 13-15 éves korcsoportban Tóth Fábián, felnőtt férfi kategóriában pedig Ladislav Taric képviselte.

Mindkét versenyző új egyéni csúccsal zárta a versenyt, aminek köszönhetően Tóth Fábirán - már másodszorra - az első helyezést érte el, míg Ladislav Taric a nagyon erős mezőnyben az előkelő 15. helyen végzett.

Hatalmas gratuláció jár az egész csapatnak, és természetesen minden egyes tagnak, aki bármilyen formában kivette részét a munkából!