Szerdai DAC-ellenfél: Gyirmót FC Győr

Publikálva: 2018, január 23 - 19:17
A téli felkészülés harmadik barátságos mérkőzésén csapatunk első ízben szerepel idegenben. Ez lesz egyúttal a Törökországba való elutazás előtti utolsó megmérettetés.

A magyar másodosztályban szereplő Gyirmót FC Győr elleni összecsapás január 24-én, szerdán, 14.00 órakor kezdődik, vélhetően az ellenfél stadionja melletti füves borítású edzőpályán. A két sárga-kék együttes csatáját a hivatalos YouTube csatornánkon is élőben követheti.

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: Gyirmót FC Győr

Alapítás éve: 1993

Klubszínek: sárga és kék

Stadion: Alcufer stadion – befogadóképesség: 4500 néző

Város: Győr (130 000 lakos)

A klub legnagyobb sikerei: 12. hely a magyar élvonalban (2016/17); 2x 1. hely a magyar másodosztályban (2008/09, 2015/16); 2x 2. hely a magyar másodosztályban (2009/10, 2010/11); 2x 1. hely a magyar harmadosztályban (2002/03, 2003/04).

Csapatunk a pozsonyi Inter elleni 5:0-s győzelemmel vágott neki a téli felkészülési mérkőzések sorozatának, majd szombaton 1:2-s vereséget szenvedtünk a Sigma Olomouctól. A cseh élvonal harmadik helyezettje elleni összecsapáson a DAC gólját Vida Krisztopher szerezte.

A legközelebbi ellenfelünk történelme csak nemrégtől, 1993-tól íródik. Győr második legsikeresebb egyesülete már a 2003/04-es idényben a magyar második ligában szerepelt, majd öt év múlva meg is nyerte azt. Akkor azonban licencproblémák miatt nem vehettek részt az élvonalbeli küzdelmekben. Ez tavalyelőtt változott meg, amikor is a 2015/16-os idény másodosztályának győzteseként debütálhattak az élvonalban. Az első ligában elért utolsó helyezést követően azonban ismét kiestek.

A Győr elővárosában székelő klub a 2015-ben átadott, takaros Alcufer stadionban játssza a hazai mérkőzéseit. Pont ebben az évben játszotta a Gyirmót a klubtörténet talán legemlékezetesebb találkozóját is. Az olaszországi nyári összpontosításuk során hatalmas meglepetésre 2:1 arányban legyőzték az AS Róma gárdáját. A híres olasz klub színeiben többek között De Sanctis, Maicon, Ashley Cole, Totti, Destro vagy a nemrég Nyitrához visszatért Tomáš Vestenický is pályára lépett.

A másodosztályba való visszatérésüket követően az évad felénél a húszcsapatos táblázat nyolcadik helyén állnak. Egy ponttal áll előttük a legnagyobb rivális ETO Győr, akivel szakadatlanul harcolnak a „Győr legjobb klubja” címéért. A gárda legeredményesebb játékosa a 12 gólig jutó Nagy Patrik, akit az őszi szezon legjobb játékosának is megválasztottak.

A százharmincezer lakosú Győr elővárosában székelő klub eddig két barátságos mérkőzést abszolvált a téli felkészülés során az új vezetőedzőjükkel, Szepessy Lászlóval.  Az elsőn 3:0-s vereséget szenvedett az osztrák élvonalbeli Admira Wacker Mödling együttesétől, míg szombaton 2:0-s sikert aratott a harmadik ligás Sárvár FC ellen.

Legközelebbi ellenfelünknél több egykori játékosunk is megfordult. Gyirmóton futballozott Regedei Csaba, jelenleg pedig Németh Zsolt és Sandal Dominik áll a magyar klub alkalmazásában. Utóbbi két gólt szerzett ősszel. Rajtuk kívül a főleg magyar labdarúgókat foglalkoztató klub tagja a bősi Rengel Péter és a szenicei Varga Péter is. Ősszel a Ladislav Molnár – Simon Gyula edzőpáros vezette a gárdát, ám Molnárt az őszi szezon végén az egykori kiváló labdarúgó, Hannich Péter váltotta. Ellenfelünk játékoskeretének összértéke a transfermarkt honlap szerint 2,55 millió euro, míg a DAC kerete ennek több mint a kétszeresét éri (5,73).

Forrás: fcdac.sk