Széltében-hosszában őrzött veretlenség

Publikálva: 2017, március 6 - 19:04
Mielőtt még a DAC Rózsahegy elleni 1:1-es remijét boncolgatnám pár mondatban, remélem elnézi nekem a kedves olvasó a személyeskedést, bár igazán nem szokásom efféle módon megszólalni, most mégis kivételt teszek.

Töredelmesen bevallom, hogy kis tétekben ugyan, de szoktam focimeccsekre fogadni, és bizony a DAC-ra is. Másfél órával a meccs előtt megtettem a meccset iksz-re, és bár a szívem szerint természetesen DAC-győzelmekre fogadnék rendre, de félre értés ne essék, ezúttal is a DAC-ra fogadtam. A sajtóközpontban néhány kollégámmal közvetlen a meccs előtt is megosztottam, hogy  döntetlent sejtek, érzek, ikszre fogadtam... Meglehet, most ezt sok sárga-kék rajongó fortyogó indulattal fogad, hogy a sajtó képviselője egy hazai meccset ikszre megtéve a DAC-ra fogad.... Akkor hogy is van ez tulajdonképpen? Nos, meggyőződésem, hogy ebben az esetben az 1:1 igenis megszerzett 1 pontnak számít, és nem elvesztett 2-nek. Egyrészt a rózsahegyiek azért nem véletlenül állnak előttünk a tabellán és nem csak úgy a semmiből verték idegenben 3:1- re a Nagymihályt, másrészt meg az eprejesiek elleni 5:0 /amelynek voltaképpen 6:0-nak kellett volna lenni, hiszen egy teljesen jogos góltól megfosztották a dunaszerdahelyieket a játékevezetők/ ugyanis számomra a látványos DAC-találatok ellenére is inkább azt bizonyították, hogy a sereghajtó keletiek védelme átjároház, s a DAC jelenlegi igazi erejét majd az elkövetkező meccsek mutathatják meg, és ebbe már a Rózsahegy elleni is beletartozott.

A nevetséges két kapusbaki eredményezte 1:1 – nehéz eldonteni, hogy Hajdúch vagy Slávik gólt eredményező ténykedése/?/ illik-e inkább be némafilmes Chaplin-gegnek -   mellett ugyanolyan messze állt a győzelemtől mindkét csapat, mint amilyenn közel a vereséghez. /A hajrában Davis bosszantó „kikszét“ Slávik legalább helyrehozta/ A második félidő első 15 percét leszámítva - amikor is a DAC az ezúttal is fantasztikus közönséget kiszolgálva kockáztatott és letámadott, ám csupán Stepanovský lövése okozott komoly izgalmat a lelátón  - László Csaba védencei, akárcsak a vendégek, tudat alatt a döntetlenre játszottak, és ez a DAC-játékosoknak is megbocsátható, ahogy ezt a több mint 5 ezer szurkoló meccs utáni tapsa is igazolja – hiszen most jönnek csak az igazán nagy meccsek a DAC-stadionban, és ebbe már a Poprád elleni kedd esti kupameccs is beletartozik, amely az európai kupaporondra lépés lehetőségének első igazán komoly akadálya. Szóval higgyék el, ebben az ikszben, amelyet a László-legénység majdnem egy teljes félidőn át széltében-hosszában őrzött, remélhetőleg sok nagy DAC-győzelem rejtőzik, rejtőzhet... Nem a Rózsahegyet kellett most minden áron megverni, „elég lesz“ helyette legyőzni a Poprádot, a Zsolnát, a Slovant, a Nagyszombatot...  Ez az 1:1 pedig igen gyorsan el lesz felejtve, és utólag az a sok száz DAC-drukker is megszerzett pontként értékeli majd,  aki esetleg e sorok szerzőjével ellentétben a szombat délutáni iksz előtt DAC-győzelemre fogadott...