Szakolca elleni siker és első hely a tabellán

Publikálva: 2023, február 25 - 20:38
Vesztes állásból fordított a DAC, és feljött a bajnoki táblázat élére. A félidei 0:1-hez kellett Kalmár kihagyott büntetője is, de a szünetben jött Ramadan, és előbb a szakolcai Černeket, majd Brunettit „kérte fel” góllövésre.

A legutóbbi bajnoki után, amelyen három pontot szereztünk Nagymihályban, Adrian Guľa vezetőedző nem változtatott a kezdőcsapaton. A szurkolók egy gyönyörű koreót is készítettek ma, ezúttal egy sokatmondó üzenettel: „Stay strong Ammar”, vagyis: „Maradj erős, Ammar”. Aktívabban kezdtünk, de az első tíz percben csak két szögletig és Andzouana pontatlan lövéséig jutottunk. A vendégek előtt adódott az első komolyabb lehetőség. A 18. percben Medved a sorfalba lőtte a labdát, Yao duplázhatott, ám Petráš résen volt. A 26. percben majdnem megszereztük a vezetést. Blackman remek beadása Gavrićot találta meg a kapu előtt, közeli lövését azonban Junas kiütötte. Az ezt követő szöglet is helyzettel zárult, de Blackman nem tudta leszorítani lövését. A 32. percben Pinto kerülhetett volna ajtó-ablak helyzetbe Gavrić passza után, nem járt sikerrel, majd a túloldalon jött a büntetés. Fábry kapott túl sok területet a tizenhatosunk előtt, lapos lövése pedig Petráš keze-lába alatt becsurgott a kapuba – 0:1. A 39. percben Niarchos buktatása után büntetőhöz jutottunk, csakhogy Kalmár erősen a jobb kapufa mellé lőtt.

A második félidőt cserével kezdtük, Pinto helyett Ramadan érkezett, ami sorsdöntőnek mutatkozott. A szír szélső majdnem azonnal gólhelyzetbe került, de végül támadó szabálytalanságot ítélt ellene a játékvezető. A második félidő első komoly lehetősége egy órányi játék után született. Ramadan laposan lőtt, Junas nagyot nyújtózkodott. A 65. percben Káčer Kalmár fejére tálalt, kapitányunk azonban mellé fejelt. A fokozatosan erősödő nyomás meghozta a megérdemelt egyenlítést. Kalmár átadása után Ramadan szinte nullás szögből a kapu elé lőtte a labdát, amely Černek kézéről pattant a szakolcai kapuba – 1:1. Az öngól után is folytatódtak a sárga-kék rohamok. Tíz perccel később már a vezetést is megszerezhettük volna. Egy remek akció végén Andzouana a teljesen egyedül maradt Gavrićhoz továbbított, aki ziccerben nem találta el jól a játékszert. Egyre jobban benyomtuk kapuja elé az ellenfelet, aminek meg is lett az eredménye. Előbb Černek a 84. percben megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Szabadrúgás következett, amelyet Ramadan csavart a kapu elé, és Brunettimindenkit megelőzve megszerezte a győztes találatot – 2:1. Szinte felrobbant a MOL Aréna, a táblázat élére ugrott a DAC. A ráadás ráadásában még Vlasko ijesztett ránk, akinek 22-23 méterről elvégzett szabadrúgása fölé szállt, így rendkívül értékes három pontot ünnepelhettünk.

A szezon tizenharmadik győzelme után már 14 részes a veretlenségi sorozatunk. De a lényeg – a mai eredmények az 1. helyre repítették a DAC-ot! Köszönjük a csapatnak, és köszönjük a szurkolóknak is a fantasztikus buzdítást! A mai volt a 2022/23-as szezon alapszakaszának utolsó hazai mérkőzése, jövő héten Rózsahegyen végleg lezárjuk az idény ezen részét. A találkozó március 4-én, szombaton 16:30-kor kezdődik.

Edző értékelés:

Adrian Guľa, DAC: „Örülünk az értékes győzelemnek. Nem volt könnyű, de ezt tudtuk már a meccs előtt is. A Skalica szimpatikus teljesítményt nyújtott, főleg az első félidőben. Ehhez kellett saját teljesítménye, de az is, hogy mi lassan, elegendő dinamika nélkül játszottunk. Néha megesik, hogy nem mennek a dolgok, kapsz egy peches gólt, kihagyod a tizenegyest és a többi helyzetet, de ilyenkor is türelmesnek és koncentráltnak kell maradnod. Ez ma sikerült, ráadásul a szurkolóink is segítettek. A 60. perctől maximális erővel nyomtunk, felgyorsítottuk a játékot, sok labdát küldtünk a tizenhatosba. Nagyra értékeljük a mai győzelmet, amelyhez igazán erős mentalitás kellett. Gratulálok a csapatnak, és köszönöm a szurkolóknak a támogatást.”

Pavol Majerník, Skalica: „Az első félidőben több mint egyenrangú ellenfél voltunk. Gólt is szereztünk és aktívan támadtunk le a középső zónában. A meccs második felében, nagyjából tíz perc után túlságosan passzívak lettünk. A Dunaszerdahelynek nem volt vesztenivalója, és a hazai edző nagyon jól cserélt, Ramadan rendkívül jól szállt be a meccsbe, nagy gondjaink akadtak az oldalán. Adtunk egy öngólt, majd később jött a piros lap, a második hazai gól, és ilyenkor már nehéz mit kezdeni az eredménnyel.”

DAC 1904 - MFK SZAKOLCA 2:1 (0:1)
Fortuna Liga, 21. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2023.02.25., 15:00
Játékvezetők: Gemzický - Poláček, Straka
Nézőszám: 4458
Gólszerzők: 66. Černek (öngól), 85. Brunetti - 33. Fábry
Sárga lap: 46. Ramadan, 68. Guľa (vezetőedző), 86. Gódány (szertáros), 90. Nebyla - 39. Černek, 72. Poloha (kapusedző)
Piros lap: 84. Černek (második sárga lap után)
DAC 1904: Petráš - Pinto (46. Ramadan), Kružliak, Brunetti, Andzouana - Kalmár (80. Nebyla), Dimun, Káčer (90. Risvanis) - Blackman, Niarchos, Gavrić (80. Szánthó)
Szakolca: Junas - Krčík, Blažek, Palomino, Černek - Nagy, Mášik (62. Hollý) - Morong (62. Švec), Fábry (71. Vlasko), Yao (80. Haša) - Medved (80. Kousal)

Labdatartás: 66% : 34%
Lövések: kapura: 3:2, mellé: 9:6
Szabadrúgás: 23:13