Swietelsky-Soproni VSE - DAC 0:2 (0:1)

Publikálva: 2016, július 10 - 09:54
Nagyszerűre sikeredett a 2016/17-es szezon indulása előtti főpróba. A felkészülési időszakban lejátszott utolsó mérkőzésen ma két gólos győzelmet arattunk a magyar másodosztályban játszó Swietelsky-Soproni VSE csapata ellen Soporonban. Erik Pačinda és Szarka Ákos szerezték a góljainkat.

A Sopronban játszott barátságos mérkőzésen a múlt héten igazolt két új szerzeményünk - Darko Tofiloski (kapus) és Vida Kristopher (középpályás) - is bemutatkozott. Csapatunk a meccs elejétől uralta a játékot. Az ellenfélnek nem adtunk sok lehetőséget, és ezúttal a hatékonysággal sem volt akkora gond, mint a korábbi találkozókon a felkészülés során. Az első félidőben Pačinda volt eredményes, aki a Ljubicictól kapott pontos átadást váltotta gólra, a második játékrészben pedig Kwin bal oldali beadását követően Szarka pofozta a labdát a hálóba, esélyt sem adva az ellenfél kapusának - 2:0. Nagyobb is lehetett volna a gólarány, ha az első félidőben megítélt tizenegyest belőtte volna Pačinda, és két jól irányzott lövésünk nem a kapufán csattant volna.

Ez volt a harmadik győzelmünk a felkészülési időszakban, amely során összesen hat edzőmeccset játszottunk. Három mérkőzésen alulmaradtunk, döntetlen eredmény egyszer sem született, a gólarányunk 7:7. Egy hét múlva már bajnoki pontokért megy majd a küzdelem; július 17-én, vasárnap 19:30-kor Zsolnán lépünk pályára.

Swietelsky-Soproni VSE  - DAC 0:2 (0:1)