Sikerül három győzelemmel kezdeni?

Publikálva: 2017, augusztus 6 - 09:00
A DAC eddig soha nem látott módon kezdheti a bajnokságot - zsinórban három győzelemmel. Ehhez viszont le kellene győzni az előző szezon bronzérmes csapatát és a legsikeresebb szlovákiai kupaindulót, aki ellen a legutóbbi tíz, egymás elleni mérkőzésen nyeretlenek maradtunk. A DAC–Rózsahegy összecsapás vasárnap 18:30 órakor kezdődik.

Három év és tíz mérkőzés

A DAC az első két fordulót követően százszázalékos mérleggel áll: elsőként odahaza 1:0 arányban legyőzte a Zólyombrézót (gólszerző: Pačinda), majd a kétszeres bajnokcsapat Trencsén otthonából is elhoztuk a három pontot (2:1, gólszerző: Vida 2). A klub történetében csak a negyedik alkalommal fordult elő, hogy sikerrel vettük az idény első két mérkőzését. Három győzelemmel még sohasem indítottuk az évadot.

Az új klubrekordért azzal a csapattal csapunk össze, amelyről bátran írhatjuk, hogy nem tartozik a kedvenc ellenfeleink közé. Ugyanis immár csaknem három és fél éve nem sikerült legyőznünk a rózsahegyieket, legutóbb 2014. március 15-én fektettük őket két vállra (2:0, gólszerzők: Ujlaky, Čausić). Attól kezdve a két együttes tíz alkalommal csapott össze, és e találkozók mérlege a mi szempontunkból 0-5-5. Mindent egybe véve, 28 találkozóból mindössze négy alkalommal sikerült három pontot szereznünk a narancssárgák ellen. Egyszer azonban minden sorozat véget ér… Bízzunk benne, hogy három év után ismét leszakítjuk a rózsát.

A „Rózsa” kivirágzott Európában

A mai összecsapás az idénybeli harmadik tétmérkőzés lesz a DAC számára, míg ellenfelünknek immár a kilencedik. Egyetlen szlovákiai csapatként bejutottak az Európa-liga harmadik selejtezőkörébe, bár mindegyik párharcban egy kiemelt csapattal találkoztak. Az 1. selejtezőkörben az újvidéki Vojvodinát búcsúztatták az idegenbeli 2:1-es vereség és a hazai 2:0-s győzelem után. A következő párharcban a norvég Brann Bergen gárdáját ütötték ki (otthon 0:1, idegenben 2:0), és a legutóbbi csatájuk még élénken él az emlékezetünkben. A 3. selejtezőkör sorsolása folytán ugyanis a legendás Everton F.C. gárdájával mérkőzhettek, és Hrnčár edző védencei abszolút nem vallottak szégyent Dávid és Góliát csatájában. Liverpoolban és a Čebrať lába alatt is 1:0-ra győztek a „Kékek”, akik színeiben a legutóbbi évtized egyik legjobb angol támadója, Wayne Rooney is pályára lépett.

„Láttam az Everton elleni mérkőzéseiket, és a Rózsahegy nagyon jó nevet szerzett a szlovák focinak,” mondta Ľubomír Šatka, csapatunk fiatal védője. „Az Everton megszenvedett ellenük. Tetszett, ahogy hajtottak és küzdöttek egymásért a 180 perc során. Nehéz megmondani, hogy mennyire lesznek fáradtak a csütörtöki visszavágót követően, mivel elég erős és bő játékoskeretük van. Az erejükről a két tavaszi találkozó során is megbizonyosodhattunk. Nagyon nehéz összecsapásra számítok, de bízom benne, hogy ha jó teljesítményt nyújtunk, akkor tovább nyújthatjuk a sikeres szezonkezdetet,” tette hozzá a 37-es számmal futballozó hátvéd.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2016.03.05 - DAC–Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Horváth - Lačný, 2304 néző

2016.05.20 - Rózsahegy–DAC 3:0, gólszerzők: Ďubek (11m), Lačný (11m), Zošák, 1088 néző

2016.10.01 - Rózsahegy–DAC 2:2, gólszerzők: Ďubek, Lačný (11m) - Pačinda 2 (1-et 11m), 1875 néző

2017.03.04 - DAC–Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Šafranko - P. Maslo 5045 néző

2017.05.27 - Rózsahegy–DAC 2:0, gólszerzők: Gál-Andrezly, Mareš, 2058 néző

Történelem

Az utolsó egymás elleni mérkőzésünk egyúttal az elmúlt évad zárómérkőzése is volt, amelynek eredménye azt jelentette, hogy a DAC a hetedik helyen végzett, míg a Rózsahegy bronzérmesként 11 év elteltével ismét kijutott Európába. Liptón az 1997/98-as szezontól van jelen az első liga, és onnantól egyszer sem esett ki az MFK. A klub legnagyobb sikere a százéves évfordulójukon elért double - a 2005/06-os idény végén bajnoki címet és kupagyőzelmet is ünnepelhettek. Az új szezont egy aranyosmaróti 1:2-es vereséggel indították a liptóiak, amelyet egy sima 4:0-s hazai siker követett a Szenice ellen.

A Fortuna Liga 3. fordulójának műsora és eredményei:

Péntek, 2017. augusztus 4., 18:30 ó: Senica-Slovan (1:1), 19:00 ó: Prešov-Nitra (0:4)

Szombat, 2017. augusztus 5., 18:30 ó: Trnava-Trenčín (2:1), 19:00 ó: Podbrezová-Michalovce (1:0), Zlaté Moravce-Žilina (2:0)

Vasárnap, 2017. augusztus 6., 18:30 ó: DAC-Ružomberok

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés ma 18:30-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Slyško, Chládek.