A sárga-kék fakó nyerni tudott

Publikálva: 2016, augusztus 8 - 13:42
Megszületett a DAC B csapatának első győzelme az új idényben, az újonc Martin Hubert találatával 1:0 arányban vertük a Baník Horná Nitra együttesét.

DAC B/Nyékvárkony - FC Baník HN Prievidza & Handlová 1:0 (0:0)

2016.08.07., vasárnap, 17.00

Góllövő: 46. Hubert

Játékvezető: Fehér - 200 néző

DAC B/Nyékvárkony: Slávik - Pagáč (71. Csóka), Szépe, Varga, Fertaľ - Bazsó, Simon - Vida (90. Tóth), Sandal (81. Végh), Hubert - Kondrlík. Edző: Branislav Fodrek.

Edzői értékelés

Branislav Fodrek: „Feledtetni akartuk a múl heti balszerencsés vereséget, úgyhogy az eredménnyel elégedettek vagyunk. Nagyon jól kezdtünk, Kondrlík már a 15. másodpercben helyzetbe került. Uraltuk az egész első félidőt, de sajnos nem sikerült gólt szerezni, bár több helyzetet is kidolgoztunk. A második félidő legelején gólt lőttünk. Simon szerzett labdát a középpályán, Hubert jól futott be a védők mögé és a kapus mellett betalált. A gól után, talán tudat alatt a múlt heti mérkőzés miatt, kissé visszahúzódtunk, előre már kevésbé voltunk aktívak. A vendégek feléledtek, helyzeteik is voltak, ám sikeresen álltuk a sarat és harciassággal megtartottuk a győzelmet. Remélem, hogy a pozitív dolgokat át tudjuk vinni a következő meccsekbe is, miközben igyekezni fogunk csiszolni a hibákon.“

A harmadik játéknapon az új idény első idegenbeli mérkőzése vár a csapatra. Vasárnap, augusztus 14-én 17 órától Máriatölgyesen vendégszerepel a DAC B.