A kutatást vezető régészen, Jozef Urminský (a galgóci Honismereti Múzeum igazgatója) kívül a kutatásban részt vettek Komáromból a Magyar Kultúra és Duna Mente Múzeuma akkori munkatársai, Paterka Pál régész és Karaffa Attila, valamint az egyház képviseletében Kiss Róbert esperesplébános és František Šmigrovský restaurátor.
2007-ben a kutatás során kiemelt tárgyakat a dunaszerdahelyi Csallóközi Múzeumnak ajándékozták, amelyekkel bővült a múzeum gyűjteménye.
2020-ban sor került ezen tárgyak konzerválására, megóvására.
A tárgyak a 18. századi temetkezési szokásokat dokumentálják, szemléltetik a halotti bőr papucsok, az üveggyöngyök, az olvasók, a ruhadíszek és egy 1748-ból származó koporsódeszka. Valamennyi rossz állapotban lévő tárgy František Šmigrovský restaurátori műhelyébe került. A tárgyakat 2020-ban a Művészetet Támogató Alap anyagi támogatásával és a Nagyszombati Kerületi Önkormányzat hozzájárulásával javíttatta meg a Csallóközi Múzeum.
A múzeum archívumából származó felvételeken látható: az 1748-as koporsódeszka, Kondé Franciska neve olvasható rajta. A halotti bőrpapucsot, az amulettet, az olvasókat, az üveggyöngyöket és a ruhadíszeket láthatjuk az egyes képeken.
A tárgyak restaurálásához a Művészetet Támogató Alap közpénzből járult hozzá.
-csm-
Ezt már olvasta?
A múzeumnak is haladni kell a korral – Nagy Ivánnal beszélgettünk
Dunaszerdahely egyik ikonikus épülete a Sárga kastély....