Peter Štepanovský: Ha belövöm a ziccert, két-három góllal nyerünk

Publikálva: 2016, augusztus 26 - 17:34
A tegnapi DAC-Szenice (0:0) bajnokin Peter Štepanovský visszatért a középpálya szélére, és a 41. percben épp előtte adódott a mérkőzés legnagyobb helyzete.

„A tegnapi mérkőzésen két pontot vesztettünk. A második félidőben a szeniceiek lényegében át sem lépték a félpályát, de nem sikerült betalálnunk, így gólnélküli döntetlen lett a vége. Nyernünk kellett volna. A 41. percben kihagytam a kihagyhatatlant, nagyon bánt a dolog. Bár nálam jobb játékosok is hibáztak már ekkora helyzetben. Be kellett volna lőnöm, százszázalékos ziccer volt. Ha kihasználtam volna, akkor szerintem két-háromgólos győzelmet aratunk. Kwinnel először játszottunk egy oldalon, de mivel már hosszabb ideje ismerjük egymást, így tudtuk, mit várhatunk el a másiktól. Kwin jól játszott a jobb oldalon, nekem pedig voltak olyan szakaszaim az első félidőben, amikor a beadásoknál egy-két lépés hiányzott a befejezéshez - későn érkeztem. Hét mérkőzésen csak két pontot szereztünk… Ilyen helyzetben még nem voltam, de össze kell magunkat szednünk. Most két hetünk van arra, hogy eddzünk, és Aranyosmarótra azzal az elhatározással megyünk, hogy megtörjük a rossz sorozatunkat, és végre győztesként hagyjuk el a pályát. Természetesen nagyon nincs rendben az a helyzet, amiben vagyunk. Úgy gondoltuk, hogy a Zsolnáról elhozott bravúrpont lendületet ad nekünk, de folyamatosan vereségeket szenvedünk, és ezt már fejben is egyre nehezebb feldolgozni. Akarunk, de nem megy a játék. Szerintem ezért is jön jól most nekünk a válogatott mérkőzések miatti szünet. Eddzünk, alaposan felkészülünk az ellenfelekből, megbeszélünk néhány dolgot, és a következő összecsapáson remélhetőleg már sikerül kiharcolnunk a győzelmet,” nyilatkozta honlapunknak a 28 esztendős Peter Štepanovský.