Pénteki DAC-ellenfél: Sepsi OSK

Publikálva: 2018, november 15 - 14:56
A 2018-as esztendő utolsó, válogatott mérkőzések miatti szünetében sem pihen a DAC, hanem azt a román élvonalban szereplő baráti klub, a Sepsi OSK elleni találkozóval tesszik színesebbé. Szívélyesen várják önöket november 16-án, pénteken 18:30 órától a MOL Arénában!

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: Sepsi OSK Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe)

Alapítás éve: 2011

Klubszínek: fehér és piros

Becenév: Piros-fehérek, The Szeklers (A Székelyek)

Stadion: Stadionul Municipal – befogadóképesség: 5 200 néző

Város: Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe), közel 55 000 lakos

A klub legnagyobb sikerei: 9. hely a román élvonalban (2017/18); 2. hely a román másodosztályban (2016/17); 1. hely a román harmadik ligában (2014/15); 1. hely a román negyedik vonalban (2013/14); 2. hely a román negyedik ligában (2012/13); 1. hely a román ötödosztályban (2011/12).

Csapatunkból hihetetlenül sok, nyolc válogatott játékos hiányzik, így az eddig kevesebb szerephez jutó labdarúgók előtt ismét itt a nagy esély, hogy Hyballa vezetőedzőnél megküzdjenek stabil helyükért a sárga-kékek játékoskeretében.

Együttesünknek egy olyan gárda ellen kellene bevetnie minden tudását, amely Sepsiszentgyörgy városában tovább folytatja a futballkultúra terjesztését az Oltul Sepsiszentgyörgy megszűnése után. A Sepsi OSK 2011-ben az ötödik ligában kezdte meg a ténykedését. Minden ezt követő idény azonban rászolgál a sikeres és klubtörténelmi elnevezésre. A 2016/17-es szezonban a történelmi Erdélyben székelő klub egy második hellyel felküzdötte magát az élvonalba, ahol első nekifutásra tavaly a kilencedik pozícióban végzett, ami remek eredménynek számított.

Eddig úgy néz ki, hogy ellenfelünk jelenlegi idénye is történelmi lesz. A román liga székely együttese 15 forduló után a kiváló hetedik helyen áll a tabellán húsz ponttal, a jelenleg tartó negatív, sorozatban három nyeretlen mérkőzést számláló rossz szériájuk ellenére is. A Sepsi a nemzeti kupában is történelmet írt, hiszen rövid fennállása során először jutott be a negyeddöntőbe.

A szurkolók és a klub számára következő ellenfelünk annak ellenére sem lehet ismeretlen, hogy a két csapat most találkozik először. A DAC tulajdonosa,, Világi Oszkár ugyanis a baráti együttműködés keretein belül odaajándékozta a Diószegi László és Kertész Dávid által alapított és irányított klubnak az előző stadionunk villanyoszlopait.

Örömünkre szolgál, hogy a mérkőzésre sok vendégszurkolót várhatunk, ami tényleg szokatlan és egyúttal csodálatos dolog. A két várost elválasztó közel 900 kilométeres távolság ellenére a Sepsi 106 törzsszurkolója is készül a MOL Arénába!