Nyolc dunaszerdahelyi érem a kadet szabad és kötöttfogású birkózó szlovák bajnokságon

Publikálva: 2021, június 8 - 09:55
Hosszabb szünet után a hétvégén újra birkózóversenyen vehettek részt a kadet korosztályú dunaszerdahelyiek, mégpedig a kadet női és férfi szabadfogású, valamint a kötöttfogású birkózó szlovák bajnokságon. A megmérettetésre, amelyet Szinnén rendeztek, 22 klub versenyzői neveztek be, Dunaszerdahelyről nyolc birkózó indult csatába Vajas József edző vezetésével a bajnoki címekért.

Szombaton szabadfogásban avattak bajnokokat, akik közé három dunaszerdahelyi birkózó is felsorakoztatott. A kadetok 60 kg-os súlycsoportjában Kovács Ferenc Dániel remekelt, aki három győztes mérkőzést követően jutott a döntőbe, ahol pozsonyi ellenfelén pontozásos győzelmet aratva szerezte meg a bajnoki címet.

A lányok versenyében Hegedűs Réka 46 kg-ban és Bátky Jázmin 57 kg-ban állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Értékes ezüstérmet szerzett Görcs Lara 53 kg-ban és bronzérmet Bazsó Marek 71 kg-ban.

A kadet lányok csapatversenyében Wrestling Jedla Kassa és a Báni birkózóklub csapatokat megelőzve bajnoki címet szerzett a csapat.

Vasárnap kötöttfogásban folytatódtak a küzdelmek, ahol Kovács Ferenc Dániel 60 kb-ban és Bazsó Marek 71 kg-ban szereztek ezüstérmet, valamint 110 kg-ban Ollé Bálint Levente végzett a harmadik helyen.

Csapatversenyben a dunaszerdahelyi birkózók az előkelő harmadik helyen végeztek.