Szent Bálint vértanú Terni (Interamna) püspöke volt, akit II. Claudius császár uralkodásának idején keresztény hite miatt kellett vértanú halált halnia. A börtönben sínylődve csodát tett: visszaadta börtönőre lányának szeme világát.
Mielőtt a hagyomány szerint február 14-én kivégezték, búcsúlevelet írt a leánynak, ami a "Te Bálintod" fordulattal zárult. Valentin nap ünnepe a kilencvenes évek idejétől kezdett elterjedni hazánkban, a név érdekes módon nem a magyar Bálint névalak szerint, hanem az angolszász Valentine's Day nyomán Valentin formájában. A keresztény liturgia szerint ez az ünnep nem mást, mint Jézusnak, égi vőlegényként az égi menyegzőre való megérkezését ünnepel.
A virágüzletek és az ajándékboltok kiemelkedő forgalmat bonyolítanak Valentin nap alkalmával, ezért aztán kereskedelmi szempontból fontos ez a nap. A Valentin-nap vallási eredete világszerte, így nálunk is elhomályosult.
Forrás: nlcafe.hu
Ezt már olvasta?
![Ma van a holokauszt nemzetközi emléknapjának a 80. évfordulója](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/jan/27/whatsapp-kep_2025-01-27_15.30.12_419d9f22.jpg?itok=pTNjY9RK)
Ma van a holokauszt nemzetközi emléknapjának a 80. évfordulója
Ma, január 27-én, a Holokauszt nemzetközi emléknapján...