A rendezvényt az iskola igazgatója, Vida Aranka nyitotta meg, aki beszédében kiemelten foglalkozott a jelenlegi és a korábbi ERASMUS + pályázatokról. Az iskola aktív részese a mobilitási programoknak is, melyek keretén belül a diákok évente többhavi külföldi szakképzésen vehetnek részt Németország és Ciprus neves szállodáiban.
Az egyes előadásokat a Légy természetes! élménypedagógiai projekt bemutatása nyitotta meg Ferenczi Nikoletta és Simon Veronika tanárnők előadásában. A pályázatban a környezetvédelem, a természetművészet, a pedagógia és a pszichológia szoros egységet alkot.
A következő projektben, Környezetvédelmi nevelés saját kozmetikai termékek fejlesztésével – zéróveszteség, teljesen hulladékmentes, a környezettudatosság fontosságát a biokozmetikumok fejlesztésén keresztül Mayer Károlyi Barbara és Szelle Tamás prezentálta.
Az iskola legújabb sikeres pályázatának címe „Zöld gondolkodás fejlesztése a kulináris élvezetek tükrében”, melynek részeredményeiről Pöthe Erika és Hobot Hajnalka tanárnők tudósítottak. A projekt keretén belül a gasztronómiában vizsgálják az egyes bio alapanyagok útját a termelőtől/termesztőtől egészen a tányérig.
A projektekben az iskola partnerintézményei a Váci SZC Petzelt József Technikum és Szakképző Iskola Szentendrén, a Veszprémi SZC „SÉF” Vendéglátás-Turizmus Technikum és Szakképző Iskola, a bayreuthi CEREDU Kft. Németországban és a budapesti Jane Goodall Intézet.
Vízkeleti László igazgatóhelyettes
Ezt már olvasta?
Németországi szakképzési helyekkel bővíti a lehetőségeit a dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magán Szakközépiskola
A dunaszerdahelyi magániskola már sokadik alkalommal...