
Szlovákiában ma vannak fekete és narancssárga körzeteink is. A kedvezményes áfával azoknak is segítenénk, akiknek erre nincs rá szükségük
– magyarázta Heger. A miniszterelnök szerint a kormány eddig eurómilliárdokat pumpált a gazdaságba, ami a munkanélküliség alacsony emelkedésében és a járványügyi intézkedések elengedését követő azonnali gazdasági növekedésben is megmutatkozott. A miniszterelnök szerint Szlovákia címzetten kíván segíteni a cégeknek.
Az áfa nem ilyen eszköz
– tette hozzá Heger.
A COVID automata szerinti fekete színnel besorolt körzetekben található gasztronómiai létesítmények különös gondokkal küzdenek. Csak az ablakon keresztül tudják kiadni az ételt, és vannak, akik inkább a legszívesebben bezárnának.
A gasztronómiai egységek rámutattak a környező államokban lévő lényegesen alacsonyabb áfára ebben az ágazatban.
Míg Szlovákiában az élelmiszerek ára 20 százalékos áfát tartalmaz, addig Csehországban például csak tíz százalék, Lengyelországban nyolc, Magyarországon pedig csak öt százalék is. Richard Sulík (SaS) gazdasági miniszter korábban hozzájárult a gasztronómiai ágazat áfakulcsának átmeneti csökkentéséhez.
ma7 | TASR
Ezt már olvasta?
Ismét emelkedik a minimálbér, jövőre megközelíti az 1000 eurót
2027 januárjától 972 euróra emelkedik a minimálbér....
Hájos Zoltán: „Képesek vagyunk-e mi is úgy összefogni itt a Felvidéken, mint ahogyan azt az elődjeink tették?”
Hájos Zoltán polgármester beszéde államalapító Szent...