Az alapiskolák alsó tagozatos tanulóinak 85,1%-a, a felső tagozatosok 70%-a játszik online játékokat. A fokozott online-aktivitás vonzza a hackereket, akik nemcsak a cégekre, hanem a tinédzserekre és a gyerekekre nézve is veszélyesek.
„A támadások két fajtájával találkozunk a leggyakrabban. Az egyik, amikor a támadók megpróbálják megszerezni a gyerektől a szülők bankkártyájának adatait. A másik leggyakoribb eset a gyerekek szexuális zsarolása, amikor hamis személyazonossággal próbálnak meg a támadók fényképeket szerezni a gyerekektől, amelyekkel aztán visszaélnek” – mondta Vladimír Palečka, az Aliter Technologies társaság kiberbiztonsági szakértője.
Elmondása szerint a gyerekek internetes zaklatásnak, verbális támadásoknak, megalázásnak is ki vannak téve. Számos módja van annak, hogy megvédjük a gyerekeket a hackerektől és az internetes zaklatástól. A szakértő azt javasolja, a szülő figyeljen oda, mit csinál és kivel van kapcsolatban a gyerek az interneten.
Sok szülő nem is tudja, mit csinál, kivel kommunikál a gyermeke. Pedig fontos odafigyelni arra, hogy ne nyissanak meg olyan weboldalakat, amelyek nem nekik valók.
„A filterek beállítása segíthet. A szülő azt is szabályozhatja egy beállítással, hogy mennyi időt tölthet a gyerek az online térben. Ha ezt az időt túllépi, a rendszer automatikusan kikapcsol”
– tette hozzá Palečka.
felvidek.ma
Ezt már olvasta?
Kedden vár az év utolsó dunaszerdahelyi VándorLáss-estje
Különleges vendég, érdekes téma várja az érdeklődőket az...