- Hogy álltak a szervezéssel, kik léptek volna fel az idei Dunaszerdahelyi Zenei Napokon?
- A zenei napok, a huszonkilencedik… Bizony fájó szívvel, de az országos intézkedések és a jelenlegi helyzet miatt le kellett mondanom a programokat, koncerteket. Még április elején megtettük ezt, hiszen a programok mindjárt a húsvéti ünnepek után kezdődtek volna. Partnereinknek is jeleztünk, mivel a zeneiskola és a mellette működő TALENTUM Polgári Társulás mellett a rendezvények Dunaszerdahely városának támogatásával valósulnak meg; ezenkívül más pályázatokon keresztül is kapunk támogatást.
Az idén először sikerült egy európai uniós pályázatban is közreműködnünk a Gödöllői Szimfonikus Zenekar Alapítványával, közös eseményeket, mesterkurzusokat is beprogramoztunk, de sajnos a vírus közbeszólt. Ezzel kapcsolatban Brüsszelből várjuk a további utasításokat, hogyan kell majd eljárnunk, milyen más alternatívákat kínálnak.
Egyébként minden készen állt, hiszen egy ilyen jellegű koncertsorozat szervezése, főleg az egyeztetések a művészekkel, már az előző év őszi időszakában elkezdődik. A koncertek, a helyszínek, a művészek ellátása körüli intézkedések, az utolsó simítások is már nagyjából megvoltak az országos rendezvénytiltás előtt. Pontosan akkorra, március második felére is terveztünk az iskolában a TALENTUMMAL egy mesterkurzust zenepedagógusoknak, zongoratanároknak, a meghívókat éppen kiküldtük, harmadnapra meg már teljesen megváltozott a helyzet…
- Kik léptek volna fel az idei Dunaszerdahelyi Zenei Napokon, milyen kísérőprogramokat terveztek?
- Ahogy az előző években, idén is, külföldi vendégeink is lettek volna, Franciaországból, Magyarországról, természetesen hazai előadók is, különböző helyszíneken: a zeneiskola koncerttermében, a Vermes-villában, a református templomban, kiállítás a zeneiskola kiállítótermében. Egyelőre úgy egyeztünk meg a művészekkel, hogy egy őszi időpontról majd megpróbálunk tárgyalni, de ez sok minden függvénye – pályázatok átértékelése, átprogramozása, újra az időpontok, lehetőségek egyeztetése…
A programok pedig, amik nem valósulhattak meg a tervezett időpontban: fotókiállítás az iskola kiállítótermében (de ez is más módon, mint ahogy azt megszokhattuk, szövegekkel, versekkel, más tartalommal is megtöltve), együtt ünnepeltünk volna – még egy kicsit visszatérve az iskola 60. születésnapjára – egy baráti zeneiskolával Ausztriából, lett volna TALAMBA koncert, egy francia régizenei együttes korabeli hangszerekkel, tanári koncert, zongorakoncert, Sárik Péter Trio – jazzkoncert, Beliczay kvartett,…. Szóval csupa-csupa csemege: régizene, klasszikus, szóló, jazz, zenekar, ütősök, tanárok, diákok,…… minden!!!
Biztosan mindenki talált volna a programok közt kedvére valót!
-rovin-
Ezt már olvasta?
Lebbenő szoknyák, dobbanó csizmák – 70 éves lett a Csallóközi
December 14-én, szombat este ünnepelte a Csallóközi...