A találkozót Szakács Emil karmester nyitotta meg, aki köszönetét fejezte ki a résztvevőknek az érdeklődésükért, valamint a városi vezetőségnek a program megszervezéséért. A karnagy röviden ismertette a kórust, majd a soron következő előadást mutatta be néhány szóban.
A kórus műsora három különálló egységből épült fel. Az első blokkban az olasz reneszánsz ismert katolikus polifonikus dallamai csendültek fel, többek között Giovanni Palestrina és Gregorio Allegri művei közül. A második részben modern, hagyományt bontó ukrán kórusműveket adtak elő Valentin Szilvesztrov, Mikolaj Dileckij, Dmitrij Bortyanszkij munkásságából. A harmadik modulban magyar klasszisok szerepeltek Bárdos Lajos és Kodály Zoltán alkotásai közül, ahol olyan ismert szerzeményeket hallhattunk, mint a Dana-dana, az Este, a Túrót eszik a cigány vagy a Mátrai képek.
A Cantus kamarakórus 1985-ben alakult meg. Nevük olasz eredetű, ami azt jelenti: ének, énekelni. Felléptek Ukrajnán kívül Magyarországon, Olaszországban, Franciaországban, Németországban, az Egyesült Királyságban és a világ több más pontján. Színes repertoárjukban vallási énekek, reneszánsz zenék, ukrán népdalok és műdalok, karácsonyi énekek, dzsessz-feldolgozások és magyar kórusművek is egyaránt szerepelnek. Profi kórussá 1992-ben váltak, 2009-től akadémiai szintre emelkedtek. A kamarakórus vezetője Szakács Emil karnagy, Ukrajna Nemzeti Művésze és Ukrajna Érdemes Művésze.
Kárpátalja.ma, Szabó Erika
Ezt már olvasta?
Eljutott Beregszászba Dunaszerdahely adománya
Dunaszerdahely testvérvárosába, a kárpátaljai (Ukrajna)...
Mystery Skype – egy jópofa játékra hívják a dunaszerdahelyi iskolák osztályait a győriek
Az idei tanévben Győr újra elindítja a „Találd ki, hol...