Nagy Iván, a múzeum igazgatója köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy a megnyitón ilyen szép számú közönséget üdvözölhetett. Elmondta, a múzeum igazi küldetése, hogy a Csallóközből származó művészeket mutathasson be. A mostani kiállítás ennek ékes példája, hiszen a három hölgy szűkebben vagy kicsit bővebben, de ebbe a régióba tartozik.
Bevilagua Olga a megnyitó házigazdájaként elmondta, a mostani kiállítás a Magyar Festészet Napja rendezvénysorozat keretében nyílik meg. A muzeológus üdvözölte a kiállító művészeket, városunk alpolgármesterét, Karaffa Attilát, Gútay László képviselőt, a kulturális bizottság elnökét, valamint a megnyitó közönségét, majd átadta a szót a kiállítás kurátorának.
Fábrik Erzsébet megnyitója kezdetén rávilágított arra, hogy a három kiállító hölgyet nemcsak az alkotás köti össze, hanem a közös alma mater is, a Nyitrai Pedagógiai Kar, hiszen mindhárman itt váltak művész-tanárrá.
A művészeket és alkotásaikat is bemutatta a közönségnek.
Buják Ágnes alkotásaival az emberi belsőt, a mélyen rejtőzködő szellemi világ kifejezését mutatja be művein: mindazt, ami a felszínen nem látható, de mindannyiunkban benne van. Szavai szerint sokféle képzőművészeti technikát kipróbált, majd 2008-tól olaj és akril képeket készít, most is ezekkel mutatkozik be.
Karika Líviában újból és újból az a cél munkál, hogy megjelenítse a fényt; elsősorban a belső fényt. A dunaszerdahelyi művész 2005-től fest mandalákat, gazdag szimbólumrendszerekkel, finom, érzékeny színhasználattal. Alkotásai bravúros technikai tudásról mesélnek a nézőnek.
Simon Anikó sokféle technikát próbált ki, majd rátalált az üvegfestésre. Témái közt mindig megjelenik a csodálatos csallóközi táj, mindamellett fontos számára a magyar irodalom, művei gyakran készülnek irodalmi ihletésre.
Megnyitója végén azt kívánta a kiállítás látogatóinak, hogy az alkotásokban mindenki lássa meg a szépet.
Simon Anikó mindhárom kiállító hölgy nevében köszönte meg a megnyitó nagy számú közönségének a részvételt, élménydús szemlélődést kívánva a látogatóknak.
A kiállításmegnyitót Keszőcze Judit és Turtev Erik hangulatos előadása foglalta keretbe.
A kiállítás november 2-ig tekinthető meg a Csallóközi Múzeum kiállítótermében.
Felvételeink a megnyitón készültek.
Szöveg és kép: Rózsár Vince
Ezt már olvasta?
Csill & Dance Táncstúdió – Bemutatkoznak a Csaplárkult csoportjai
Új sorozatunkban a Csaplár Benedek Városi Művelődési...
Megszállt múlt, megszállt hétköznapok – kommunista hálózatok Magyarországon és Csehszlovákiában
Itt az MCC új előadása: spiclik, besúgók és társutasok...